ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Проведено другий етап спеціальних випробувань вертольоту Мі-2МСБ

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Квітня 2021, 12:49 3

Випробувальною бригадою фахівців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки поблизу с. Гончарівське проведено другий етап спеціальних випробувань вертольоту Мі-2МСБ, оснащеного комплексом авіаційного озброєння у складі НАР типу С-8 та великокаліберних кулеметів НСВТ-12,7 мм.

Вертоліт Мі-2МСБ є глибокою модернізацією радянського вертольоту Мі-2, шляхом:

– заміни знятих з виробництва двигунів ГТД-350 на нові вітчизняні турбовані двигуни АІ-450В з цифровою системою керування;

– оновленням частини бортового обладнання;

– встановлення сучасної системи озброєння.

Результатом модернізації стало значне підвищення паливної ефективності вертольоту (в порівнянні з базовою версією – більш ніж на 30%), реалізація на вертольоті програми імпортозаміщення, підвищення рівня безпеки польотів та наближення вертольоту до сучасних вимог.

Також на вертольоті Мі-2МСБ адаптовано світлотехнічне обладнання під застосування окулярів нічного бачення та захисного шолому для льотного складу, що надає можливість виконання польотів на гранично малих висотах у темний час доби.

Довідково: Застосування окулярів нічного бачення забезпечить можливість виконувати зліт та приземлення на вертольоті Мі-2МСБ на непідготовлені майданчики при пілотуванні вночі, що значно збільшить якісну та кількісну складову польотів, а також забезпечить використання вертольоту як навчального тренажера для підготовки курсантів як вдень, так і вночі.

Основними результатами зазначених випробувань стало практичне підтвердження:

– можливості застосування з вертольоту Мі-2МСБ, з усіх передбачених режимів пуску, нових серійних вітчизняних некерованих авіаційних ракет “РС-80”, прийнятих на озброєння ЗС України у 2019 році;

– достатності газодинамічної стійкості двигунів при комплексному застосуванні бортового озброєння;

– методики комплексного застосування з вертольоту Мі-2МСБ некерованого та стрілецького озброєння по наземним цілям;

– практичне підтвердження методики застосування з вертольоту Мі-2МСБ стрілецького озброєння по повітряним цілям типу БпЛА “Орлан”.

Безпілотний літальний апарат, який використовувався в якості повітряної цілі, було уражено в першому бойовому заході, чим повністю підтверджено практичну можливість навчання екіпажів на вертольоті Мі-2МСБ боротьбі з повітряними цілями типу БпЛА “Орлан” відповідно до методики, відпрацьованої фахівцями ДНДІ ВС ОВТ.

Результати випробувань вже показали, що фактично Збройні Сили України отримали в першу чергу легкий навчально-бойовий вертоліт, який здатен забезпечити повноцінне навчання екіпажів всім елементам бойового застосування некерованого ракетного та стрілецького озброєння як по наземним, так і по повітряним цілям, а також забезпечення підтримання льотних навиків пілотів бойових частин. Враховуючи, що одна льотна година на вертольоті Мі-2МСБ вчетверо дешевша, ніж на вертольоті типу Мі-8, і більш ніж в п’ять разів дешевша, ніж на вертольоті типу Мі-24 – очевидні всі переваги застосування вертольоту Мі-2МСБ в інтересах ЗС України в першу чергу в якості навчально-бойового вертольоту в сучасних економічних умовах.

Слід відмітити, що на вертольоті Мі-2МСБ, який проходить спеціальні випробування, фахівцями ПАТ “Мотор Січ” одночасно виконано заміну штатного скла кабіни екіпажу на повноцінне авіаційне обігріваєме скло, здатне витримувати пряме влучання бронебійних куль калібру 7,62 з дистанції 400 м.

Оснащення ж вертольоту Мі-2МСБ в майбутньому керованим ракетним озброєнням дозволить використовувати його за призначенням аналогічно, як арміями передових країн світу застосовуються вертольоти OH-58D Kiowa Warrior.

Окремо слід відмітити, що в процесі випробувань вертольоту Мі-2МСБ, як додатковий результат, були також повністю підтверджені основні бойові характеристики нових вітчизняних НАР ”РС-80”.

4
2
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Озброєння та техніка