ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Резервісти – це ще одне військо. У разі потреби вони буквально за день поповнять  Збройні Сили України

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Квітня 2021, 19:27 23

На цьому наголосив у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗС України сержант запасу Іван Тимочко, коментуючи журналістам АрміяІnform та телепрограми «Звитяга: Нові Перемоги»  положення підписаного Президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».

– Контракт про проходження  служби у військовому резерві ЗС України передбачає службу в конкретній бригаді на конкретній посаді. Після підписання контракту резервіст проходитиме навчання відповідно до своєї посади. Також він отримає всі передбачені предмети речового забезпечення та екіпірування. Після отримання від командира виклику, такий резервіст уже в той же день зможе прибути в частину і негайно приступити до виконання завдань. Водночас будуть готуватися і надаватися відповідні документи, які підтверджуватимуть для роботодавця та інших органів призов резервіста на військову службу, – розповів Іван Тимочко.

– Агресор – Російська Федерація, постійно тримає війська біля наших кордонів. Техніка ворога здатна швидко виконати марш до пів тисячі кілометрів без дозаправлення. Тож Закон дозволить Збройним Силам України швидко наростити свої можливості завдяки блискавичному виклику резервістів за контрактом. Вони прибуватимуть відразу в знайому для них військову частину, добре знатимуть свої службові обов’язки, не матимуть потреби стояти у черзі за речовим майном. Я б назвав це другим військом, яке можна за лічені години поставити в стрій. Також  у разі необхідності це дозволить виграти час для проведення мобілізації людських та інших ресурсів, – додав він.

Довідково:

Сержант резерву Іван Тимочко з 2016 до 2019 року проходив службу у  24-й  механізованій бригаді імені короля Данила, брав участь в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на сході країни. До мобілізації у 2016 році працював у Департаменті соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації. Після звільнення з лав ЗС України повернувся до роботи в адміністрації. У 2020 році був обраний головою Ради резервістів Сухопутних військ ЗС України.

21 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Цей документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації. Це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, що стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.

Зокрема закон запроваджує новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з-поміж резервістів у особливий період.

Так, в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть з-поміж резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини