ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Район проведення ООС відвідали парламентарі України, Польщі та Литви

Прочитаєте за: 4 хв. 22 Квітня 2021, 16:10 4

Район проведення ООС з робочою поїздкою відвідали Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук і віцемаршалок Сейму Республіки Польща пані Малгожата Госієвська та віцеспікер Сейму Литовської Республіки пан Паулюс Саударгас.

Окупант блокує рух людей і транспорту

Також у візиті взяли участь заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук, заступник Командувача об’єднаних сил генерал-майор Едуард Москальов та голова Донецької облдержадміністрації, керівник військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Зокрема вони ознайомилися з облаштуванням, функціонуванням і основними завданнями контрольного пункту в’їзду-виїзду «Гнутове», який є одним із семи КПВВ у районі проведення ООС та вимушено не працює на повну через те, що російсько-окупаційні війська зі свого боку блокують рух людей і транспорту.

На КПВВ вони ознайомились із ситуацією на Сході України, яку їм довів заступник Командувача об’єднаних сил генерал-майор Едуард Москальов та командир оперативно-тактичного угруповання «Схід» генерал-лейтенант Юрій Содоль. Тут вони обговорили низку важливих проблем, які стосувалися насамперед можливості якнайшвидшого врегулювання воєнного конфлікту між РФ та Україною.

Спільні зусилля зупинять російську навалу

— Україна завжди знає, що Польща і Литва — наші надійні партнери. Переконаний: спільними зусиллями ми зупинимо російську збройну агресію. Впевнений, що спільна взаємодія, співпраця та дружні відносини з Польщею та Литвою прискорять повернення довгоочікуваного миру в Україну, — зазначив Руслан Стефанчук.

Також під час візиту іноземні й українські посадовці побачили й дали оцінку ситуації на Сході України під час відвідин району ООС, а саме селища Широкине, та спілкування з військовими, які боронять нашу державу. Через збройну агресію Російської Федерації мешканці цього курортного населеного пункту поблизу Маріуполя залишили оселі й не можуть повернутися у власні домівки. Наразі майже 100 відсотків об’єктів житла у Широкиному зруйновано й жителі там не проживають.

Підписано тристоронню домовленість про визнання РФ агресором

Після побачених руйнівних наслідків російської агресії, представники парламентів обох країн ЄС твердо заявили про необхідність мирного врегулювання та припинення війни на сході України. Зокрема на території зруйнованого окупантами Широкиного вони підписали тристоронню домовленість про наміри на законодавчому рівні своїх країн визнати РФ агресором щодо України.

У цьому документі віцеспікери парламентів Польщі та Литви одностайно осудили агресивні дії Кремля, що нарощує військову присутність уздовж українського кордону, висловили підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, наших європейських та євроатлантичних цінностей.

Пані Малгожата Госієвська та віцеспікер Сейму Литовської Республіки пан Паулюс Саударгас висловилися про своє побратимство і підтримку України.

Віцемаршалок Сейму Республіки Польща пані Малгожата Госієвська зазначила: «Україна — не лише сусід та економічний партнер, а й друг. І нині найважливіше — солідарність з Україною і її підтримка. Я не можу називати це конфліктом, бо важко закривати очі на смерті людей — військових і цивільних, тому це війна. Я побачила, власне яким є той «русскій мір». Місце, яке повинно квітнути життям, де мали гратися діти й жити нормально люди, стало руїною. Подібне я вже бачила у Грузії у 2008 році. Щоразу це та сама Росія, щоразу ті ж дії. Наголошую, я звертаюся до політиків західних держав: навчімося вивчати досвід і підбивати підсумки історії. Росія залишається тією самою. Змінюються лише назви, лідери, але їхні методи незмінні».

Свою солідарність з Україною та польською колегою висловив віцеспікер Сейму Литовської Республіки пан Паулюс Саударгас, який наголосив: «Ми й надалі підтримуватимемо Україну, санкції проти РФ і продовжуватимемо нашу місію з допомоги Україні».

Подарунок від НАТО

На завершення візиту члени делегації подякували українським захисникам за те, що боронять свою країну від російського агресора. А Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив слова вдячності віцеспікерам парламентів Польщі та Литви за солідарність з нашою країною в протидії російській агресії.

Насамкінець Перший заступник голови ВРУ отримав від парламентаріїв країн «Люблінського трикутника» символічний подарунок — прапор НАТО як знак того, що вони хочуть бачити Україну повноправним членом Північноатлантичного альянсу.

На згадку про перебування в районі проведення ООС заступник Командувача об’єднаних сил генерал-майор Едуард Москальов подякував іноземним парламентарям за увагу міжнародної спільноти до українських воїнів і до ситуації на лінії зіткнення та презентував сувеніри — коіни операції Об’єднаних сил.

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Події, Репортаж