ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Чехії затримали п’ятьох підозрюваних у боях проти ЗСУ на сході України

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Квітня 2021, 12:16

У ніч з 20 на 21 квітня Національний центр проти організованої злочинності Чехії (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, під час якої було затримано щонайменше п’ятьох чехів. Вони були членами  воєнізованих формувань і, як підозрюють у NCOZ, воювали на сході України на боці російських найманців.

Про це стало відомо чеським виданням Respekt та Aktuálně.cz, повідомляє Європейська правда.

Затриманих підозрюють у тому, що вони виїжджали або організовували поїздки громадян Чехії в Україну для участі в бойових діях на боці проросійських сил.

За словами одного з підозрюваних, затриманими керували співробітники ГРУ, які працювали у російському посольстві у Празі та днями були вислані з Чехії, пише Aktuálně. «Не виключено, що вони контактували з деякими депортованими російськими дипломатами, фактично членами ГРУ», – наголошує видання Respekt.

У масштабній операції по всій країні взяли участь сотні поліцейських. За даними редакційних джерел, поліція побоювалася, що підозрювані захищатимуться від примусового арешту. Багато з них вдома мають легальну зброю.

«…Я можу тільки сказати, що сьогодні наше відомство веде кримінальне провадження. Я не можу надати більш детальну інформацію, оскільки Верховна прокуратура в Празі має право надавати інформацію у кримінальних процесах», – прокоментував офіційний представник NCOZ Ярослав Ібегей.

У поліції Чехії наголосили, що ця операція не пов’язана з вибухами у Врбетицях 2014-го, та пообіцяли надати офіційну інформацію пізніше.

Загалом у Чехії кілька осіб постали перед судом з моменту початку конфлікту на сході України за участь у боях на стороні проросійських сил.

Читайте нас в Telegram