ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кооператив учасників бойових дій «Оберіг-Агро» є успішним прикладом розвитку ветеранського агробізнесу

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Квітня 2021, 11:08

Любов до своєї країни починається з любові до землі. Про це неодноразово стверджували учасники кооперативу «Оберіг-Агро» в Доманівці, що на Миколаївщині. Нещодавно ветерани-фермери отримали свій перший врожай з теплиць, що встановили торік за канадські грантові кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC), Канада.

До кооперативу входять 18 учасників та учасниць, 12 з яких — чоловіки-учасники бойових дій (двоє мають інвалідність) і 6 жінок. Захисники України та члени родин загиблих воїнів об’єднались у кооператив, щоб заробляти на життя та мати можливість підтримувати родичів своїх побратимів. У цьому їм допомогли консультанти фонду «ЛАСКА», який є партнером Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).

— Насправді, об’єднатися задля спільної справи було не так вже й легко, але ми розуміли, що це наш шанс створити робочі місця, яких у селі бракує. Крім того, такий проєкт дуже актуальний для нашого регіону, бо ми живимо далеко від трас, у районі немає великого виробництва, наша територія належить до зони ризикованого землеробства, — розповів керівник кооперативу «Оберіг-Агро» Володимир Федоренко. — Нині ми маємо 4 теплиці загальною площею 1200 кв. м, які нам допомогли встановити канадські донорські організації. Будували їх з нуля.  Довелося багато працювати, витягти з відведеної землі купу каміння, щоб зробити її придатною для вирощування агропродукції. І вона віддячила — дала гарний урожай.

Днями члени кооперативу зібрали перші 200 кілограмів молодої редиски, що важливо — екологічно чистої. Ветерани-аграрії надзвичайно пишаються тим, що для вирощування овочів у теплицях не використано жодного кілограма добрив, навіть органічних. Лише сніг, вода, сонце та копітка праця. Тож не дивно, що на їхню редиску з’явився неабиякий попит, а в соцмережі сторінку підприємства покупці засипали подяками.

— Ми посадили небагато, оскільки існуємо недавно й ще навчаємося. Взимку наші теплиці повністю засипало снігом і ми ледь їх відкопали. Проте редиска витримала всі температурні перепади та вся проросла. Нині в теплицях росте молода картопля. Крім того, ми плануємо вирощувати томати, огірки та зелень, насичувати місцевий ринок вітчизняною продукцією, — ділиться планами на майбутнє Володимир Федоренко.

Кооператив учасників бойових дій «Оберіг-Агро»  є успішним прикладом розвитку ветеранського агробізнесу та того, що означає бути господарем на своїй землі. Його учасники впевнені: для становлення та розвитку власної справи замало мріяти, потрібно багато та наполегливо працювати.

Фото зі сторінки UHBDP

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram