ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Парламентарі завершують опрацювання законодавчої бази для узаконення приватних військових компаній

Важливо Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 20 Квітня 2021, 17:42

У червні минулого року Президент України Володимир Зеленський на першому засіданні Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України запропонував узаконити приватні військові компанії (ПВК). Зокрема він зазначив, що на той час опрацьовували два законопроєкти про ПВК, в одному з яких не передбачено жодних обмежень для діяльності найманців, що небезпечно. Тому він запропонував Верховній Раді попрацювати над збалансованим документом.

Водночас ще в лютому законопроєкт про легалізацію військово-консалтингової роботи внесла до парламенту народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Згідно з її ініціативою, ПВК мали б право вести діяльність лише за кордоном. Законопроєкт до сесійної зали не дійшов, однак нещодавно заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла заявила, що ситуація щодо долі приватних військових компаній вирішиться до кінця поточного року: «В 2021 році ми прийдемо до стратегічного рішення з цього питання». Серед можливих варіантів вирішення вона назвала взяття за основу і доопрацювання проєкту саме народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк. Зі свого боку член профільного парламентського Комітету, який безпосередньо відповідає за питання законодавчої легалізації ПВК, військовий волонтер Юрій Мисягін повідомив, що в межах робочої групи опрацьовується новий компромісний проєкт закону на цю тему – він на фінальній стадії.

Варто зазначити, що тема приватних військових та охоронних компаній (ПВОК) в нашій країні дещо демонізована. І це цілком зрозуміло, адже в українських громадян на слуху злочини російської ПВК «Вагнер». Проте у світі ПВОК – це передусім ринок послуг у галузі безпеки, який унормований як міжнародним правом, так і національними законодавствами. Приєднавшись до Міжнародної асоціації кодексу поведінки (ICoCA), Україна, на противагу агресивному східному сусіду, вчергове підтвердить готовність цивілізовано співіснувати та співпрацювати з іншими державами. Нагадаємо, що перший крок у цьому напрямку вже зроблено: у 2008 році ми засвідчили свої прагнення імплементувати військово-консалтингову діяльність і ратифікували Документ Монтре, який накладає на державу-підписанта чіткі міжнародно-правові зобов’язання з функціонування приватних військових і охоронних компаній під час збройного конфлікту. На початковому етапі до цієї угоди приєдналось 17 держав, зокрема, США, Велика Британія, Франція, ФРН, Швеція, Швейцарія, Канада, Китай, Польща. Станом на грудень 2018-го учасниками цього Документа вже є 54 держави. На противагу Україні, яка, на жаль, не ухвалила національного закону про ПВОК, більшість з цих країн доклали чималих зусиль для розвитку військово-консалтингової діяльності. Так, згідно з даними Європарламенту, тільки в Європі діють 40 тисяч приватних військових та охоронних компаній, в яких працює 1,65 млн співробітників. Їхній річний оборот становить 42,35 млрд доларів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00