ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові метрологи отримали сучасну мобільну лабораторію

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Квітня 2021, 16:45

В інтересах роботи Метрологічного центру військових еталонів Збройних Сил України, що у Харкові, та частин місцевого гарнізону прибула для підсилення  пересувна лабораторія вимірювальної техніки типу УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ. Протягом певного часу вона забезпечуватиме обслуговування озброєння та військової техніки, а потім – повернеться до свого розташування.

За словами командування військової установи, ця технічна розробка відповідає всім сучасним вимогам роботи армійських метрологів в польових умовах і є продуктом ВАТ «Меридіан імені С.П. Корольова». Її вартість складає близько 19 мільйонів гривень.

Так, новий зразок ОВТ призначений для калібрування та ремонту радіотехнічних, електричних та тепломеханічних засобів вимірювальної техніки повного спектра в місцях її використання.

Кажучи простими словами, спектр складних робіт метрологів на техніці від танка до бойового літака значно розширився з прибуттям цієї лабораторії.  Також це дозволить забезпечити якісне проведення метрологічного обслуговування сучасних зразків ОВТ шляхом широкої автоматизації процесів повірки вимірювальної техніки.

– Ця мобільна лабораторія за своїми технічними характеристиками не поступається іноземним аналогам, – каже начальник центру полковник Олександр Дзисюк. – Зазначу, що в умовах відбиття російської збройної агресії на Сході України високотехнологічне озброєння та військова техніка Збройних Сил потребують оперативного налаштування та ремонту. Цей зразок вітчизняного ОПК повністю відповідає останнім викликам сьогодення.

Як повідомив заступник командира частини – головний інженер підполковник Віталій Тішкін, незабаром подібну пересувну лабораторію вимірювальної техніки отримає  кафедра метрології та стандартизації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба для навчання курсантів.

Наразі на профільних підприємствах ОПК перебуває дослідно-конструкторський проєкт щодо розроблення пересувної повірочно-ремонтної майстерні. Крім того, опрацьовуються питання розроблення  математичного апарата з вибору раціональної комплектації та ТТХ комплекту робочих еталонів та допоміжного обладнання, системи автоматизації повірочних (калібрувальних) робіт, удосконалення апаратурної ергономіки робочих місць у спеціальних транспортних контейнерах тощо.

Отже, робота щодо посилення потенціалу військових метрологів триває. І попереду – надходження нових технічних розробок до Збройних Сил України.

Довідково: Пересувні лабораторії вимірювальної техніки (ПЛВТ) – це мобільні комплекси технічних засобів, що забезпечують проведення повірки, калібрування та ремонту засобів вимірювальної техніки, а також виконання робіт з метрологічного обслуговування зразків ОВТ у польових умовах та місцях дислокації військ. ПЛВТ є високоефективними засобами метрологічного забезпечення для підвищення мобільності, живучості та продуктивності військових метрологічних лабораторій та їхніх виїзних груп.

фото Віталія Тішкіна

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини, Озброєння та техніка