ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як Міноборони поповнює критичні запаси боєприпасів

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Квітня 2021, 15:35

Міністерство оборони України закупило постріли до 100-мм протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» за найнижчою ціною та як фактично нові боєприпаси із запасом ресурсу не менш ніж 10 років зберігання.

Про це сьогодні в рамках відеоконференції з питань Державного оборонного замовлення – 2021 та закупівлі боєприпасів повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк.

За його словами, перед проведенням закупівлі були чіткі вимоги:  фінансова гарантія не менше ніж 24 місяці, термін зберігання на складах не менше ніж 10 років.

З огляду на це була проведена відповідна тендерна процедура, у якій взяли участь дві компанії. Перша запропонувала відремонтовані боєприпаси, друга — нові. Різниця в ціні становила 30 %. Обрали дешевшу пропозицію.

— У разі виявлення будь-яких відхилень від технічних умов цих боєприпасів вони будуть повернуті постачальникові. Їхній постачальник дуже відома компанія України, яка дорожить своєю репутацією. Вони теж зацікавлені в тому, щоб ця продукція була якісною, — зазначив Олександр Миронюк.

Жодного непридатного боєприпаса — гранати, патрона не буде прийнято Міноборони 

За його словами, на сьогодні боєприпаси зберігають на складах та арсеналах. І кожна партія, яка потрапляє туди, перевіряється. Є процедура перевірки ТТХ та якості боєприпасів. Якщо постріл не підходить, то його повертають у рамках фінансової гарантії постачальникові. Жодного непридатного боєприпаса — гранати, патрона не буде прийнято Міноборони.

— А всі спекуляції, інсинуації навколо цього питання націлені на підрив довіри до Міністерства оборони, — переконаний Олександр Миронюк.

Також він повідомив, що нині є потреба в деякій номенклатурі боєприпасів, але це вирішується через різні джерела. Перше — це боєприпаси від наших стратегічних партнерів, друге — пряма закупівля через логістичну агенцію. Також це залучення до цієї роботи українських спецекспортерів, які надають ті чи інші пропозиції.

— Ми намагаємося тримати запас боєприпасів від потреби. Якщо бачимо, що є провал одразу реагуємо. До речі, цього року закінчується випробування з деяких критичних номенклатур боєприпасів. Робота йде складно, але ми все-таки сподіваємося на українського виробника, — розповів Олександр Миронюк.

За його словами, на сьогодні є кілька дослідно-конструкторських робіт критичної номенклатури боєприпасів, які супроводжуються Міністерством оборони. Один з цих проєктів на завершальному етапі випробувань. Ідеться про постріл ВОГ-17 вітчизняного виробництва для АГС-17.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram