ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія очікує від України наступу, але такого «щастя» не отримає – Володимир Зеленський

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Квітня 2021, 13:58

Російська Федерація намагається залякувати Україну своїми діями на Донбасі та спровокувати її на наступ, але українська сторона буде і надалі утримуватися від такої реакції, заявляє Президент України Володимир Зеленський.

«Вони точно намагаються показати, що ми повинні боятися, і вони намагаються точно провокувати нас.  Ми усі розуміємо – це тиск. Тиск політичний, мілітаризований, психологічний. Чому психологічний? Тому що вони стріляють і чекають, що ми відповідатимемо так само. Мало того, вони «чекають», що ми підемо на сході України в наступ. Але ми не дамо їм «такого щастя», – сказав Володимир Зеленський в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro.

На запитання, чи вважає він, що президент РФ Володимир Путін має намір анексувати Донбас, приєднавши його до РФ, Володимир Зеленський відповів: «Мені здається, я знаю, чого він хоче, але я не хотів би його підштовхувати. Бо завжди є надія на 1%, що він цього не бажає. Або навіть якщо бажає, то не зробить».

«Ми чули цю риторику, що він візьме весь Донбас. Але ви повинні знати наш народ, і я хотів би, щоб ви розуміли мене: ми не дамо їм жодного сантиметра нашої землі. Чого б нам це не коштувало. Тому я дуже сподіваюся, що вони не підуть далі, на ескалацію. Бо, як я вже казав, це буде програш для всіх. І історично насамперед для них. Бо ми – на своїй землі», – наголосив Президент України.

На запитання, чи є, на його думку, мобілізація з боку Росії військ перевіркою нового президента США Джозефа Байдена, він сказав: «Мені здається, що це якимсь чином пов’язано. Я думаю, що всі у світі демонструють свої м’язи». Водночас Президент України зазначив, що «такі кроки росіяни роблять постійно, проводять ті чи інші навчання».

За словами Глави держави, російська сторона напружено реагує на зближення України з НАТО та співпрацю з іншими країнами, будь-які економічні прориви. «Їм не потрібна сильна, незалежна Україна. Ми розуміємо це. Хоча я вважаю, що таке бажання – це їхня слабкість», – сказав  Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram