ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Туреччина проводить польові випробування танка Altay з новою силовою установкою

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Квітня 2021, 10:38

Altay — головний турецький бойовий танк оснащений двигуном, який розроблено турецькою компанією BMC за проєктом Batu. За словами президента Турецької асоціації оборони (SSB) Ісмаїла Деміра, Туреччина проводитиме польові випробування протягом квітня 2021 року. Про це йдеться на сайті Аrmy Recognition.

Слід відзначити, що ця подія для Туреччини не пересічна, адже розроблення танка почалося понад десять років тому. І якщо з озброєнням, бронею, ходовою частиною та основними деталями проблем не виникало, то із силовим агрегатом тривалий час не складалося. 

Довідково. Розроблення проєкту нового головного бойового танка турецького виробництва Altay розпочато ще у 2007 році за ініціативи турецької компанії Otokar. У листопаді 2012 року був представлений перший прототип нового танка. У квітні 2018 року оголосили, що турецька компанія BMC виграла контракт на продовження розроблення та виробництва головної бойової машини. А вже у листопаді 2018 року компанія BMC офіційно отримала контракт від SSB (Турецька асоціація оборонної промисловості) на виготовлення танка Altay.

Спочатку прототип танка був оснащений німецьким двигуном, потім спільне виробництво планувалося з Hyundai Rotem, велися переговори з Mitsubishi Heavy Industries. У березні 2017 року був підписаний меморандум про порозуміння між главами урядів України й Туреччини, згідно з яким для турецького танка Україна поставить двигуни 6ТД-3. Проте у березні 2018 року стало відомо, що Туреччина вирішила укласти контракт з BMC Defence Industry на виробництво 250 танків Altay. І от у січні 2021 року було оголошено, що цього року Туреччина представить національний двигун до танка Altay. Силова установка отримала назву Batu та розроблюється компанією BMC.

Новий силовий агрегат складається з 12-циліндрового дизельного двигуна з водяним охолодженням V-подібного типу, який має 1500 к.с, поєднаних з поперечно-приводною коробкою передач з функціональністю рульового управління та гальмування.

Конструкція Altay є традиційною з положенням водія спереду, баштою посередині та силовим агрегатом позаду. Танк оснащений новітніми технологіями захисту, включаючи модульний пакет броні, розроблений турецькою компанією Roketsan, який може витримувати всі типи сучасних протитанкових керованих ракет і РПГ.

Танк Altay озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою L/55, виготовленою турецькою компанією MKE шляхом передачі технології від Hyundai Rotem з Південної Кореї. Також у танка є спарений кулемет калібру 7,62 мм та один дистанційно керований модуль для зброї, на який можна встановити один кулемет калібру 7,62 мм, або 12,7 мм.

ТТХ танка Altay:

Екіпаж, осіб: 4.

Вага: 60 тонн.

Розміри танка Алтай:

– довжина корпусу, мм: 7735;

– довжина з гарматою вперед, мм: 10 307;

– ширина корпусу, мм: 3972;

– висота, мм: 2640.

Броня: комбінована. 

Підготував Микола Федорків

Читайте нас у Facebook