ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Санітарний літак Ан-26 «Віта» готують до самооцінки 2-го рівня за стандартами НАТО

Військовий вишкіл Головні події Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 5 Квітня 2021, 15:49

У Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону  відбулося ознайомче заняття для лікарів і медсестер, які залучаються до проведення самооцінки 2-го рівня у межах Концепції оперативних можливостей НАТО (КОМ) підрозділу аеромедичної евакуації на базі санітарного літака Ан-26 «Віта». Під час заходу представник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник В’ячеслав Гріщенко розповів про загальні вимоги НАТО, особливості та етапи підготовки до проведення оцінювання повітряних та медичних підрозділів.

– Із 2005 року Збройні Сили України долучились до Програми перевірки та зворотного зв’язку КОМ, яка дає можливість підрозділам держав-партнерів Альянсу досягнути взаємосумісності та покращити бойові спроможності спільно діяти з відповідними підрозділами держав-членів НАТО під час операцій під проводом НАТО та у складі Сил реагування НАТО, – зазначив полковник Гріщенко, начальник відділу підготовки багатонаціональних навчань Командування підготовки КПС ЗСУ. – Наразі до цієї програми НАТО залучені підрозділи Сухопутних військ, Повітряних Сил, Військово-Морських Сил, Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Також у програмі КОМ бере участь спільний підрозділ – санітарний літак Ан-26 «Віта» з бригадою аеромедичної евакуації ВМКЦ ЦР, який  цього року проходитиме самооцінку 2-го рівня.

До спільного підрозділу входять подвійні склади командного елементу, льотного екіпажу, наземного інженерно-технічного персоналу та аеромедичної бригади.

Відповідно до вимог стандартів і процедур НАТО, самооцінка 2-го рівня триватиме в дві фази. Під час першої здебільшого перевірятимуться індивідуальні навички особового складу за основними дисциплінами загальновійськової підготовки, зокрема, вогневої, інженерної (протимінної), протипожежної підготовки, захисту від зброї масового ураження тощо. Під час другої фази льотний і медичний склад продемонструє спроможності діяти в складі підрозділу під час виконання завдань на землі та в повітрі.

Самооцінка проводитиметься восени цього року національною групою перевірки за участю групи моніторингу НАТО, із можливим залученням оцінювачів зі збройних сил Королівства Швеція та Грузії.

У межах підготовки підрозділу до самооцінки сплановані відповідні  теоретичні та практичні заняття на визначеному аеродромі Повітряних Сил Збройних Сил України. Авіаційна та медична складові підрозділу тренуватимуться спільно та окремо залежно від напрямків підготовки.

Заняття з підрозділом проводитимуть представники Командування ПС ЗС України, ВМКЦ ЦР, викладачі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та військовослужбовці бригади транспортної авіації.

Як прокоментував підполковник Вадим Бабій, старший ординатор відділення невідкладної медичної допомоги, до самооцінки 2-го рівня залучені лікарі та медсестри клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації ВМКЦ ЦР, які у складі медичної бригади надають допомогу під час аеромедичної евакуації хворих і поранених.

– Заняття у межах самооцінювання дають можливість лікарям і медичним сестрам не лише продемонструвати їхній фаховий рівень. Це ще й гарна нагода провести спільні тренування з льотним екіпажем, командним складом, що поліпшує координацію в роботі авіаційної та медичної складових. Така взаємодія дозволить значно скоротити час на підготовку спільного підрозділу до вильоту, що збільшить шанси на успішне виконання завдання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Перехопили майже 6000 БПЛА та ракет — Міноборони відзвітувало про результативність ППО за квітень

Попри спроби росіян виснажити українську ППО комбінованими повітряними атаками, у квітні їй вдалося перехопити майже 6000 ворожих БПЛА та ракет.

«Кілометр туди-сюди, протягом трьох років» — на Краматорському напрямку інфільтрації ворога застопорилися
«Кілометр туди-сюди, протягом трьох років» — на Краматорському напрямку інфільтрації ворога застопорилися

На Краматорському напрямку ворог атакує піхотою, НРК з мінами, fpv та важкими бомберами.

Ворог завдав удару по Харкову: постраждали четверо мирних мешканців, зокрема дитина
Ворог завдав удару по Харкову: постраждали четверо мирних мешканців, зокрема дитина

У четвер, 7 травня, російські ударні безпілотники атакували Харків, внаслідок чого постраждали четверо мирних мешканців.

Десантники зірвали наступ окупантів на Купʼянському напрямку
Десантники зірвали наступ окупантів на Купʼянському напрямку

Українські десантники зірвали наступ російських штурмовиків у районі Купʼянська.

Знущання з побратима перед строєм: підозрюваного у побитті військового затримано
Знущання з побратима перед строєм: підозрюваного у побитті військового затримано

Військовослужбовця, який в одній із частин на Дніпропетровщині показово побив перед строєм свого побратима, затримано.

«До нас піхота навіть не дійшла, їх розбили»: поблизу Лимана росіяни йдуть в один кінець
«До нас піхота навіть не дійшла, їх розбили»: поблизу Лимана росіяни йдуть в один кінець

На Лиманському напрямку штурмовиків ворога розбивають ще за 3-5 кілометрів від лінії бойового зіткнення.

ВАКАНСІЇ
Старший бойовий медик автомобільної роти

від 23000 до 53000 грн

Знам'янка

Військова частина А1201

Начальник групи,військовослужбовець в в/ч А4677

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Зовнішній пілот, оператор ударних БПЛА

від 30000 до 90000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Оператор взводу радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Оператор БпЛА, Військова служба за контрактом, Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Петрівське, Запорізька область

Інженер БПЛА

від 30000 до 130000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

--- ---