ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Реінтеграція ветеранів у цивільне життя: досвід Дніпропетровщини

Прочитаєте за: 5 хв. 2 Квітня 2021, 20:17 3

З початку березня цього року Іван Начовний обіймає нову посаду — Chef Digital Transformation Officier. Вона впроваджена Міністерством цифрової трансформації в усіх міністерствах і на рівні заступників облдержадміністрацій.

У минулому Іван Начовний — радник голови облдержадміністрації з питань демобілізованих учасників АТО й за сумісництвом голова правління Дніпропетровської асоціації об’єднань учасників АТО.

Кореспондент АрміяInform мав змогу поспілкуватись із заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації, ветераном АТО Іваном Начовним, та поцікавитись, що зроблено для учасників бойових дій в області й що планується зробити.

— Ви учасник війни з Росією з перших днів. Як усе починалося для Вас?

— 1 квітня 2014 року я отримав повістку, потрапив до 93-ї окремої механізованої бригади, з травня того ж року — у районі АТО. Перебував на посадах командира танкового взводу, заступника командира танкової роти з роботи з особовим складом. Перша ротація пройшла поблизу Донецького аеропорту — населений пункт Піски. Там ми провели свої 100 «веселих» діб. Був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Після демобілізації активно займався громадською та волонтерською діяльністю. Був призначений радником голови облдержадміністрації з питань демобілізованих учасників АТО. Розпочинали ми зі створення першого в Україні центру допомоги учасникам АТО.

— Чим відрізняється досвід саме вашої області?

— Дніпропетровська область завжди була лідером нових упроваджень і гідного ставлення до ветеранської спільноти. Наша область має найбільшу кількість демобілізованих учасників АТО: на сьогодні це понад 27 тисяч чоловіків і жінок. Найбільшу кількість загиблих — близько 500. Ми створили єдину базу ветеранів для оперативного сповіщення. Всі передові технології надання соціальних пільг, зокрема електронні послуги, були першими введені саме у нас.

— Які напрямки є для вас пріоритетними?

— Один з головних напрямків — реалізація права на використання земельних ділянок для учасників АТО. Всі знають, що кожен громадянин України, згідно із законодавством, має право на земельну ділянку у власність, але першочергове право — в учасників АТО. На сьогодні наша адміністрація видала їм понад 15 тисяч дозволів. З боку влади та органів кадастру перешкод немає. Ми всім допомагаємо. Було створено Єдине земельне вікно, є уніфікований алгоритм отримання земельної ділянки. Ветеранові війни достатньо двічі звернутися. Спершу — подати заяву, вдруге — забрати документи на право власності.

— Болюче питання — допомога сім’ям загиблих. Що зроблено в цьому напрямку?

— У 2015 році була впроваджена програма «Родина героя», де кожен член сім’ї загиблого отримував спеціальну пластикову картку (для безоплатного проїзду. — Ред.). Був підписаний меморандум з усіма перевізниками, вони розуміли свою соціальну відповідальність перед членами сімей загиблих. Окрім Дніпра, у 15-му підключився до цього Кривий Ріг.

— Які ще проєкти запроваджені для ветеранів?

Свого часу ми створили проєкт «Ветеранський простір» — єдиний інформаційний портал для ветеранів Дніпропетровської області, він — на стадії наповнення. Його мета — об’єднання інформаційного поля для всіх ветеранів нашої області, а в подальшому — України. На базі порталу є свій ІТ-кластер. Він об’єднує людей, що пройшли курси підготовки ІТ-спеціалістів, і ми їх можемо залучати до якогось соціального навантаження. У нас є така мета — зібрати всіх, кого ми навчали професії в ІТ-сфері й запропонувати їм пройти інтернатури у великих ІТ-компаніях, щоб мати можливість працевлаштування. Передусім — реінтеграція ветерана у цивільне життя, надання можливостей гідно жити, володіти передовими технологіями та професіями, підняття рівня довіри ветеранів до держави.

— Розкажіть про Ваш новий напрямок діяльності — цифрову трансформацію.

— Я свого часу закінчував НТУ «Дніпровська політехніка». Спеціальність у мене «Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки». Інформатизація, автоматизація процесів і кібербезпека — моя базова освіта, 21 рік вже я віддав цій спеціальності. Тому, мабуть, саме мені довірили цифрову трансформацію Дніпропетровської області. Ви всі знаєте, що створено Міністерство цифрової трансформації. Головне завдання — стовідсоткове переведення адміністративних послуг в електронну форму, відмова від паперового документообігу, щоб кожна людина в кожній громаді мала всі можливості великого міста, щоб не було обмежень в доступі до інтернету.

На всіх рівнях влади області впроваджується безпаперовий документообіг, і своїм прикладом ми маємо навчити інших. Наразі  реалізуємо актуальний проєкт з впровадження електронної реєстрації: кожне територіальне об’єднання має вести свій електронний реєстр. Щоб будь-які дії за вашим місцем реєстрації ви могли здійснювати з вашого телефону або по електронній заявці за вашим місцем проживання.

Є амбітний план — інтернет у кожне село. «Дотягнути» швидкість 100 мегабітів до кожного населеного пункту на мапі, до всіх соціальних об’єктів, які там є.

Завдяки субвенціям з бюджету це можна реалізувати. Є державна політика, налагоджена комунікація з міністерством цифрової трансформації і дуже багато рішень ми готові впроваджувати.

Наприклад, технологічно створити базу ветеранів нескладно, але є така складова, як персональні дані, складова Міністерства оборони, Міністерства ветеранів, колишніх військкоматів, Мінсоцполітики, департаментів при облдержадміністраціях. І це все треба докупи зв’язати документально: хто віддаватиме розпорядження, хто робитиме і так далі. Є безліч питань — де все буде зберігатися, як на це накласти КСЗІ (комплексна система захисту інформації. — Ред.).

Нам допомагають наші європейські партнери. Вони є головним рушієм, що змушує державницьку машину змінювати законодавство. Ми хочемо впровадити гасло: «Більше цифрових послуг — більше часу людям на вільне життя». Це, на мій погляд, головне.

 

15
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Інтерв`ю, Публікації