Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки триває польовий вишкіл курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Зокрема, вдосконалюють свою практичну майстерність вихованці факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення.
Того дня майбутні офіцери інженерних військ практично опановували навчальну дисципліну «Вибухова справа». За словами начальника кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення Національної академії підполковника Дмитра Окіпняка, заняття відбувалися в чотирьох навчальних групах. Курсанти першого курсу відпрацьовували питання одиночних підривів та руйнування елементів різних конструкцій з дерева, бетону, залізобетону та заліза. Із третьокурсниками проводили заняття з інженерних загороджень, облаштування протипіхотних керованих мінних полів. Ця тематика сьогодні надзвичайно актуальна в районі проведення операції Об’єднаних сил.
— А з п’ятикурсниками ми проводимо заняття з інженерного забезпечення бою за стандартами НАТО. Це нова дисципліна, яку ми ввели на кафедрі для магістрів. Вона повністю відповідає стандартам НАТО, навіть читається англійською, залежно від того, наскільки курсанти можуть сприймати матеріал іноземною мовою. Плануємо ввести її вже з цього року і для четвертокурсників. Для цього ми постійно комунікуємо з нашими колегами і партнерами з країн-членів НАТО, підтримуємо тісні зв’язки, і вони корегують курс. Ця дисципліна дає можливість курсантам бути в ролі командира інженерного підрозділу, а також діяти у складі багатонаціональних штабів. Тут вони вивчають натовські процедури, і особливо процес ухвалення рішення за стандартами Північноатлантичного альянсу на тактичному та оперативному рівнях, — розповів підполковник Дмитро Окіпняк.
Своїми враженнями поділився молодший сержант Дмитро Ванельчук.
— Дисципліна «Інженерне забезпечення бою за стандартами НАТО» для нас нова. Ми почали її вивчати цього року. Наразі я в ролі командира взводу інженерних військ роблю розрахунок кількості вибухівки для руйнування залізної балки. Заняття відпрацьовуємо з елементами англійської мови та за методикою планування системи НАТО TLP, — додав цьогорічний випускник.
За його діями стежили інструктори Збройних сил Канади з місії ЮНІФАЄР. Вони часто приїжджають на заняття курсантів, аби подивитися на їхній вишкіл і поділитися своїми враженнями з офіцерами та науково-педагогічними працівниками.
А неподалік робила закладку вибухівки на дерев’яному брусі першокурсниця Христина Дзьома.
— Це вже наш другий польовий вихід. Сьогодні вчимося підривати різні матеріали, зокрема і деревину. Ці знання нам потрібні будуть у майбутньому для виконання бойових завдань: руйнування мостів, фортифікаційних споруд, будівель тощо. Це дуже цікаво. І хто думає, що дівчатам не слід цим займатися, то я можу запевнити: ми нітрішки не боїмося і цілком справляємося з покладеними завданнями! — зазначила першокурсниця.
За словами викладача кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення майора Олега Бричинського, курсантам до вподоби знання з вибухової справи, вони з ентузіазмом виконують всі завдання і настанови викладачів.
— Сьогодні курсанти на практиці удосконалили свої вміння та навички під час підривання різних елементів конструкцій, які були виготовлені з найбільш поширених будівельних матеріалів. Їхні розрахунки були правильними і поставлені завдання було виконано в повному обсязі, — зазначив майор Олег Бричинський після практичних підривів різних елементів.
Як розповів начальник факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення Національної академії полковник Ігор Горчинський, майже 90% особового складу викладачів мають досвід проходження служби в частинах та підрозділах інженерних військ під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Свої знання викладачі передають курсантам. Особлива увага не тільки до вибухової справи, а й питань, які стосуються розмінування місцевості та знищення вибухонебезпечних предметів.
Фото автора
@armyinformcomua
Українські захисники з 1-го корпусу Нацгвардії «Азов» поділилися своїми особистими історіями до Дня батька, який святкує щороку у третю неділю червня.
Сили оборони за минулу добу завдали нищівних втрат ворогу в операційній зоні ОУВ «Таврія», знищивши, зокрема, рідкісний зенітний ракетний комплекс «Тор-М2».
Подружжя Павла та Ганни — екіпаж медеваку, який, ризикуючи власним життям, врятував вже сотні українських захисників
Виявляється, що «радість» російських воєнних злочинців, які повертаються до рф в рамках обміну полоненими, всього лишень постановка для «глибинного народу».
Правоохоронні органи викрили на Рівненщині російського агента, який сприяв країні-агресору у підготовці ракетно-дронових ударів по військовій інфраструктурі Сил оборони.
У ніч на неділю, 15 червня, росіяни атакували Україну 194 засобами повітряного нападу, 167 з яких було збито.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 50000 до 124000 грн
Івано-Франківськ
Івано-Франківський ОТЦК та СП
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…