ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Інноваційні керамо-полімерні бронепанелі готують до державних випробувань

Прочитаєте за: 3 хв. 1 Квітня 2021, 11:02

У 2018 році фахівці ДП «СЗТФ «Прогрес» разом із київськими науковцями вирішили реалізувати досить цікавий проєкт – створення навісної керамо-полімерної бронепанелі, призначеної для додаткового захисту легкоброньованої техніки (ЛБТ) від ураження бронебійними набоями калібрів 7,62 мм, 12,7 мм та 14,5 мм. Про це повідомляє Defense Express.

Створення таких бронепанелей – задача дуже складна, особливо з урахуванням того, що в Україні промислового виробництва захисних елементів на основі кераміки просто не існує. Водночас сьогодні у ДП «СЗТФ «Прогрес» говорять про успішне проведення попередніх випробувань цього виробу та підготовку до державних випробувань, які планують провести вже  цього року.

Так, сьогодні «Прогрес» спільно з ДП ХКБМ імені О. О. Морозова активно продовжує роботи з удосконалення дискретної керамо-полімерної композитної броні. Роботи ведуться в ініціативному порядку в інтересах Міністерства оборони України.

Представник компанії розповів, що фахівці та науковці, які займаються цим проєктом, розробили технологію виробництва керамо-полімерних композитних бронепанелей різних рівнів захисту – від 1 по 4 згідно зі STANAG 4569. Причому усі технічні рішення, напрацьовані в процесі виконання цього проєкту, захищено патентами – всього розробники отримали 13 патентів на корисну модель.

Для виробництва бронепанелей використовуються керамічні бронеелементи на основі оксиду алюмінію, які також виготовляються за власною технологією.

Бронепанелі мають макрошарувате компонування і складаються з дискретного керамічного шару, який розміщується у високоміцній полімерній матриці, та текстильно-полімерного затримуючого шару. Додатково бронепанелі можуть оснащуватись підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену.

Кріпити їх на штатній броні легкоброньованої техніки планують за допомогою бонок. Таку конструкцію бронепанелей зумовили результати останніх досліджень. Вони доводять, що саме багатошарові конструкції, які поєднують елементи кераміки та полімерних композитів, спроможні забезпечити надійний захист від високоенергетичних динамічних навантажень.

Сьогодні проєкт створення дискретної керамо-полімерної композитної броні знаходиться на завершальному етапі. Наразі ведуться роботи з оптимізації масогабаритних характеристик керамо-полімерної броні з метою зниження її питомої ваги.

Дослідні зразки бронепанелей на постійній основі проходять натурні балістичні випробування на полігоні ДП «ХКБМ імені О.О. Морозова» за участю представників 85-го військового представництва Міністерства оборони України.

Як повідомляють на ДП «СЗТФ «Прогрес», на сьогодні завершено цикл попередніх натурних балістичних випробувань. Підтверджено високу живучість та вогнестійкість керамо-полімерної броні, а також її ремонтопридатність в польових умовах.

Стежте за нами в Instagram