ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збройні Сили отримали ще 19 мобільних лазне-пральних комплексів

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Березня 2021, 12:18

У Харкові в розташуванні Об’єднаного центру забезпечення оперативного командування «Схід» завершився процес передачі-отримання 19 мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК) на базі автомобілів МАЗ. Усі технічні засоби речової служби передано військовослужбовцям кількох військових частин, що беруть безпосередню участь у бойових діях на Сході України.

За п’ять років ЗСУ отримали 61 МЛПК

За словами командування Об’єднаного центру забезпечення, це не перша партія МЛПК, яка через них надходить в українське військо. Проте раніше використовували іншу автомобільну базу. Приміром, вантажівки сімейства КрАЗ. Цього ж разу працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», де виготовлені МЛПК, використали автомобілі типу МАЗ.

— Упродовж останніх п’яти років ми направили до частин, які беруть участь у бойових діях на Сході України, разом з цими машинами вже 61 мобільний лазне-пральний комплекс, — каже начальник речового складу Об’єднаного центру забезпечення підполковник Богдан Чупилко. — З кожною новою такою партією технічні характеристики комплексів дещо поліпшуються, вони стають легшими в керуванні тощо.

Офіцер додав: всі МЛПК відповідають сучасним гігієнічним і санітарним нормам, дають військовим на передовій змогу випрати, висушити, попрасувати одяг і помитися. Вони розміщені у двох 20-футових контейнерах і мають два відділення.

Так, в одному з двох контейнерів МЛПК є відділення для прання, сушіння, прасування натільної білизни й одягу. Позаду, в технічному відсіку, розміщені дизель-генераторні установки автономного енергозабезпечення, а також спеціальне обладнання для підключення до зовнішньої мережі. В іншому контейнері-причепі передбачено мобільний банний модуль, в якому є можливість нагрівання води з використанням як рідкого, так і твердого палива.

Побажання армійців — враховано

— До головних переваг саме цього МЛПК на базі МАЗ можна віднести те, що він має 4 пральні та 4 сушильні машинки, може перевозити до 10 тонн води, оснащений автономним живленням. А за допомогою внутрішнього й виносного душового обладнання впродовж робочого дня до 240 осіб зможуть помитися. Цього тилового «велетня» за характеристиками обслуговують лише 5 осіб. Проте з власного досвіду скажу, що в окремих випадках вистачить і двох-трьох, — пояснює підполковник Богдан Чупилко.

Під час передачі комплексів були присутні представники підприємства-виробника. Вони на місці, так би мовити, провели інтенсивний курс навчання з тиловиками військових частин і надали цінні поради з експлуатації в польових умовах.

— Ми давно співпрацюємо з Командуванням Сил логістики ЗСУ, — розповідає провідний фахівець ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Вікторія Бідаш. — Уважно ставимося до всіх побажань армійських замовників і потім реалізуємо їх у розробках технічних зразків тилового майна. Тож новий МЛПК, який відбуває на Схід України, більш маневрений, зручний і таким чином трішки вдосконалений, як порівняти з попередніми зразками. Вважаю, що хлопці й дівчата на передовій високо оцінять наші старання у цехах підприємства.

Позитивно говорить про ці комплекси й офіцер тилового підрозділу окремої механізованої бригади «Холодний Яр» лейтенант Сергій Сердюков.

— Ефективні в роботі, сучасні та прості, — так відзивається про нові МЛПК лейтенант Сергій Сердюков. — Дуже добре, що під час передачі заводчани пояснили й показали, як все працює. З радістю скажу, що не треба бути вченим, щоб ним керувати! У польових умовах без таких диво-машин просто не обійтися. Тож тил наших бойових частин відтепер ще мобільніший і міцніший.

Попереду — надходження нової техніки для тилу

За словами харківських тиловиків, робота з поліпшення тилового забезпечення наших військ ніколи не припинялася. З усіх куточків країни до Об’єднаного центру забезпечення надсилають свою продукцію підприємства-виробники армійського однострою та інших речей. На складах вони не залежуються, а буквально перевантажуються із заводського транспорту до військових автівок чи на залізничні платформи.

— Тільки по речовій службі співпрацюємо із трьома десятками заводів і фабрик. Це колосальний фронт робіт, але повністю нам до снаги. Попереду в армії перехід на літній однострій і ми активно працюємо над тим, щоб усі хлопці й дівчата не відчули проблем з речами. Тож у нас нині чимало поточних завдань і прийняття на «озброєння» тилу ЗС України нових технічних засобів зокрема, –– підсумував підполковник Богдан Чупилко.

Фото та відео авторів

34

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook