ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові винаходи, якими користуємося щодня

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Березня 2021, 10:33

Щороку військові різних країн витрачають багато ресурсів на дослідження та розробку нових виробів. Утім, є багато речей, які сьогодні стали загальновживаними у цивільному житті й не сприймаються людьми як щось неймовірне. Сайт military.com підготував інформацію про деякі з них.

Сучасним майкам понад 100 років

Майки взагалі винайдені за десять років до Першої світової війни у 1905 році, коли їхня нинішня версія ― пуловер ― стала частиною щоденної форми ВМС США. Нині ж вони є фактично в кожному гардеробі більшості країн.

Гігієнічні серветки

Ватяні диски уперше випущені під час Першої світової. Тоді дефіцит бавовни змусив компанію Kimberly-Clark Co винайти поглинаючий матеріал, виготовлений з целюкотону. Спочатку його використовували для пов’язок.

Після закінчення війни Kimberly-Clark Co почала виготовляти й продавати гігієнічні серветки з целюкотону. Упродовж кількох років гігієнічні серветки стали широко доступними для громадськості й набули популярності.

Сонцезахисні окуляри Ray Ban Aviator

Коли військові пілоти почали досягати нових висот, вони визнали потребу в окулярах, які б блокували різке сонячне світло під час польотів. Компанія Bausch & Lomb уклала контракт із повітряним корпусом армії США на створення окулярів для авіаторів, які ефективно перекривали б світло завдяки фірмовій формі та матеріалу лінзи. У 1937 році вони перейменували версію сонцезахисних окулярів як Ray-Bans (заборона променів) і продавали цивільним людям.

До кінця 1930-х окуляри були стандартними для всіх солдатів, а також доступними для придбання цивільним населенням.

Клейка стрічка та суперклей

Черговий винахід під час Другої світової відбувся з клейкою стрічкою. Її винайшла компанія Johnson & Johnson Co за проханням військових створити клей, який витримував би важкі умови. Їх початковий винахід називали «качиною стрічкою», оскільки він виявився водонепроникним. Після війни його стало широко використовувати цивільне населення. Тоді продукт перейменований на клейку стрічку.

Super Glue також дебютував під час Другої світової. Компанія Eastman Kodak створила речовину, шукаючи продукт для використання на пластикових прицільних пристроях. Насправді це зроблено випадково і визначено занадто липким для використання. Майже через десять років його знову винайшли й визнали таким, що має великий комерційний потенціал. На полиці для загального користування клей потрапив у 1958 році. Також його використовували хірурги під час війни у В’єтнамі як спрей, який міг швидко залатати рани.

Аерозольний спрей

Зважаючи на загрозу малярії, солдатам, розташованим у південній частині Тихого океану, потрібен був засіб для захисту від комарів. Учені Міністерства сільського господарства США співпрацювали з Міністерством оборони, щоб створити інсектицид та знайти спосіб його ефективного розпилення. У 1941 році вони винайшли та запатентували аерозольні балони, а потім заповнили їх засобом від комарів.

Підготував Микола Федорків

12
2
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Пані Військова. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Лайфхак, Публікації