ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія створює фейки про «українських нацистів». Навіщо?

27 Березня 2021, 13:56

Одним із найпоширеніших наративів роспропаганди є «нацизм та фашизм в Україні». Російська Федерація активно просувала його в інформаційному просторі для того, щоб:

  • виправдати військову агресію проти України;
  • дискредитувати українські національно-визвольні рухи (історичні і сучасні) та добровольчі батальйони;
  • перешкодити постачанню зброї та міжнародному військовому співробітництву України. Дезінформаційні повідомлення поширюються як через популярні Інтернет-сайти з високим рівнем відвідуваності (офіційні російські та закордонні), а також масовим посиланням на них через соцмережі.

До найбільш тиражованих «новин» про Україну в контексті звинувачень в нацизмі стали повідомлення про «існування в Україні низки неонацистських батальйонів, які толеруються владою» («Азов», разом з його цивільним крилом, та «Misanthropic Division»). Повідомляє СтратКом ЗСУ.

Яскравим прикладом роботи російських пропагандистів є стаття в англомовній Вікіпедії «Azov Battalion», в якій зусиллями російських модераторів (за рахунок їх чисельності) зазначено про «військові злочини та тортури, які вчиняли військовослужбовці полку» і тому подібні звинувачення.

Згадані теми у подачі російської пропаганди переплітаються та нашаровуються одна на одну.

Дискредитуючі Україну меседжі у російських пропагандистських ЗМІ про «нацистські» добровольчі батальйони, супроводжуються дезінформацією про «обстріли Україною Донбасу», «підтримку українських нацистів з боку США, або Британії, або Джоном Маккейном, або Джо Байденом», тощо. Цей меседж використовується для того, щоб перетворити Україну на вигнанця у міжнародних відносинах.

3
1
Читайте нас у Facebook
Мітки: