ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На 2021-й запланували «реанімацію» злітно-посадкової смуги летовища на Вінниччині

1 Березня 2021, 12:19

Невдовзі розпочнуть реконструкцію міжнародного аеропорту Вінниця, а саме злітно-посадкової смуги. Принаймні саме такі плани підтвердили журналісту АрміяInform у Вінницькій ОДА. Летовище в Гавришівці —  спільного використання. Тут одночасно працюють КП «Аеропорт Вінниця» та бригада транспортної авіації Повітряних Сил.

Аеропорт функціонував ще 1982 року, а реконструкцію злітно- посадкової смуги востаннє проводили у 2008-му. Відповідно за більш ніж десять років тут накопичилося чимало проблем

Вартість проєкту ― чимала, більше півтора мільярда гривень. Лише на перший етап передбачено понад 600 мільйонів гривень.

— Головна проблема летовища ― недостатня опорна здатність покриттів злітно-посадкової смуги, яка призводить до обмеження злітно-посадкових операцій літаків класу Boeing 737-800 та Airbus-320 до 14 на тиждень. А також застаріле аеродромне обладнання, яке не відповідає вимогам міжнародних авіакомпаній. Після виконання робіт злітно-посадкова смуга буде відповідати ІІ категорії посадки ICAO (посадка в умовах обмеженої видимості), — прокоментували у Вінницькій ОДА. — Також у рамках проєкту передбачають розширення існуючого перону для безпечного розміщення й самостійного маневрування повітряних суден і перонної техніки.

Загалом програма реконструкції і будівництва регіональних аеропортів в Україні включає 16 міст і розрахована на кілька років. Цього року, окрім Вінниці, планують початок реконструкції злітно-посадкових смуг аеропортів Ужгорода, Полтави, Чернівців, Кривого Рогу та Житомира, а також завершення реконструкції аеропортів у Херсоні й Миколаєві.

На розвиток регіональних аеропортів у 2021-му планують виділити з держбюджету 2,4 млрд грн, з них 1,4 млрд грн буде спрямовано на будівництво летовища в Дніпрі, 1 млрд грн ― на аеропорти в Рівному, Херсоні та Вінниці. 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram