ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Професійного танкіста «народжують» тренажери

Вишкіл Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Березня 2021, 13:45

У програму підготовки вихованців Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» активно впроваджують навчання на тренажерах різних зразків техніки.

Їх опановують і дівчата

Уже з молодших курсів юнаки й дівчата вишу опановують різноманітні сучасні тренажери, представлені на кафедрі експлуатації озброєння та військової техніки навчального закладу. Майже половину практичної складової курсанти відпрацьовують саме на них.

– Перед тим, як сісти за важелі танка чи іншої техніки, курсанти обов’язково проходять підготовку на сучасних спеціалізованих тренажерах. Лише після цього і складання відповідних іспитів, розпочинають безпосереднє практичне водіння техніки. Тобто, тренажер є своєрідною перепусткою у справжню бойову машину, − зазначив начальник кафедри експлуатації озброєння та військової техніки ВІТВ полковник Олександр Сергєєв. – Окрім цього, до тренажерної підготовки залучають і дівчат, які навчаються у виші. Вони, насамперед, опановують майстерність у водінні вантажівок.

Під час навчання у виші курсанти проходять підготовку на комплексних тренажерах танка Т-64Б, бронетранспортера БТР-4Е, механічних тренажерах танка Т-64 та БМП і комп’ютеризованому автомобільному тренажері на базі імітатора кабін вантажівок КрАЗ-5233 та КаМАЗ-4310. Пізніше навички обов’язково закріплюють на техніці.

Як моделюють будь-яку бойову обстановку

Для нашого навчального закладу профільним є танковий тренажер. На другому курсі навчання майбутні фахівці танкових військ починають практичне знайомство з панцирниками. Завдяки сучасному устаткуванню відбувається легке та комфортніше освоєння цієї грізної машини, − зазначає офіцер. – На комплексних тренажерах танка та бронетранспортера курсанти проходять індивідуальне навчання як командири екіпажу, вивчають спільну роботу в його складі. Відпрацьовують навички роботи з комплексом управління вогнем, взаємодію під час ведення бойових дій з наземними чи повітряними цілями в різних погодних умовах, часу доби, ландшафту місцевості тощо.

Тренажери, якими забезпечений харківський виш, дозволяють молодим танкістам навчитися прийомам початку руху, перемикання передач, зміні напрямку руху, усім видам гальмування, основам техніки подолання природних і штучних перешкод. Зокрема, відточити навички пересування замінованою місцевістю.

Програмне забезпечення дозволяє спроєктувати будь-яку місцевість тривимірної моделі полігона з вибором відповідних режимів роботи двигуна. Окрім цього, є можливість поетапного відпрацювання дій кожного з членів екіпажу при різному озброєнні машини.

Понад 90 годин тренажу

Практичні вправи, які відточують курсанти, поступово ускладнюють і доводять до автоматизму. Перед кожним водінням на танкодромі курсантів атестують на тренажерах і лише після цього допускають за важелі танка.

Загалом за час навчання курсанти здобувають понад 90 годин практичного досвіду на тренажері танка й мінімум 120 годин реального практичного водіння. Також певну кількість годин відводять і на інші зразки військової техніки. Отож, окрім лейтенантських погонів та дипломів про здобуття освіти, харківські випускники мають за плечима кваліфікацію механіка-водія ІІІ класу, посвідку водія категорії «С» та багатий практичний досвід експлуатації різної військової техніки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00