ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія — розвідник

Прочитаєте за: 4 хв. 24 Березня 2021, 16:51 243

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Цього разу мова піде про розвідників. Поділитися деякими секретами з нашим кореспондентом погодився військовослужбовець окремого полку спецпризначення ССпО ЗСУ.

«Орел ти тільки три хвилини, в інший час ти ломовий кінь»

— Потрібно розуміти: все, що бачимо у фільмах про розвідників, не завжди є у реальному житті. Бо ця професія, передусім, передбачає титанічну роботу в навчанні, щоденній підготовці й удосконаленні вмінь і навичок… Людина, що приходить у підрозділ після навчального центру, має тільки базовий вишкіл. Все інше вона дізнається впродовж служби в ССпО. Це тільки в кіно так легко все — хлопці вистрибнули з вертольота і пішли виконувати завдання. Насправді ж, орел ти тільки три хвилини, в інший час — ти ломовий кінь. Бо спорядження, зброя, боєприпаси мають чималу вагу, — розповідає спецпризначинець.

Він зазначає, що завжди не погоджувався з висловом «Тільки смерть є виправданням невиконаного завдання».

— Нині ми переходимо на стандарти НАТО, де якраз у центрі всього стоїть людина і її життя. Чому так? Бо ті ж США витрачають на підготовку одного спецпризначенця до мільйона доларів. І армія, звісно, піклується про збереження життя і здоров`я підготовленого воїна. Як під час виконання завдань за призначенням, так і після — йдеться про заходи реабілітації, психологічної декомпресії, — підкреслює військовик.

За його словами, для людей, які приходять у ССпО на службу за контрактом, пріоритетом є освіта — хоча б середня спеціальна. Бо для розвідника основна зброя — це інтелект.

— Людині, яка вирішила пов’язати життя із Силами спеціальних операцій, раджу звертатись безпосередньо в наші військові частини. У кожної з них є свої сторінки в соцмережах, де вказано номери контактних телефонів, зателефонувавши за якими, можна дізнатись про відбір на військову службу за контрактом. Наприклад, у нашій частині це відбувається щочетверга. Кандидат прибуває сюди з набором документів: паспорт, ідентифікаційний код, характеристика з попереднього місця роботи. Наш відділ персоналу вивчає все. Потім відбувається психологічний відбір. Йому приділяється особлива увага, бо служба в ССпО пов’язана із високим ризиком та стресовими ситуаціями. Тому людину, перш ніж взяти на службу, слід вивчити, — звертає увагу військовослужбовець окремого полку спецпризначення.

Хто хоче стати розвідником, має виховувати у собі чоловічий стрижень, який дозволить не розкиснути у кризовій ситуації

Він зауважує, що за допомогою спеціального тесту визначається коефіцієнт інтелекту кандидата.

— Якщо коефіцієнт нижчий, ніж це вимагається, людину до проходження подальшого відбору не допускають. Далі йдуть тести на стресостійкість, визначення виду праці (монотонної, активної. — Ред.), до якої є схильність. На базі цього формується психологічний портрет кандидата. Потім він проходить медогляд і складає нормативи з фізпідготовки: біг 3000 метрів та 100 метрів і комплексна силова вправа — підтягування… Потім на засіданні спеціальної комісії по кожному ухвалюють рішення, — каже спецпризначинець.

Він наголошує, що людина, яка пройшла випробування, отримує на руки рекомендаційний лист від військової частини.

— І на його основі військкомати (тепер ТЦК та СП. — Ред.) за місцем припису кандидата формують особову справу, і направляють його в навчальний центр Сил спеціальних операцій. Там майбутні спецпризначенці три місяці проходять базову фахову підготовку, яка, зокрема, передбачає орієнтування на місцевості, рух за азимутом, подолання пересіченої місцевості. Після цього боєць прибуває у свою військову частину, — додає військовий.

Він наполягає: той, хто хоче стати розвідником, має виховувати в собі чоловічий стрижень, який дозволить не розкиснути у кризовій ситуації.

— Окрім цього, спецпризначенець має володіти всіма зразками озброєння і військової техніки, навичками коригування вогню артилерії, знати мінометну справу і як управляти безпілотниками… Також у нас передбачено проходження кваліфікаційного курсу: якщо його не пройшов, не буде перспективи кар’єрного зростання. Слід пройти і фахову підготовку, курси лідерства, Q-курси. Якщо військовик здолав Q-курс, йому до грошового забезпечення додається три тисячі гривень, —  стверджує військовослужбовець окремого полку спецпризначення.

Він підкреслює, що нікого не хотів би обмежувати і казати, що хтось з певними рисами характеру не потрібен у ССпО.

—  Якщо для себе вирішив служити в Силах спеціальних операцій, то спробуй, хоча б на відборі… Якщо в нас за критеріями трішки не дотягнув, можеш спробувати себе наступного разу. Або якщо матимеш на руках довідку, що пройшов відбір у ССпО, де буде вказано, скільки не дотягнув до виконання нормативу, будь-який підрозділ з інших родів чи видів військ забере тебе «з руками й ногами», —  підбив підсумок співрозмовник.

Фото Віталій Могила

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Наші проєкти