ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Більшість українців очікує, що мешканці тимчасово окупованих територій матимуть доступ до держпослуг – дослідження

Новини
18 Березня 2021, 17:27
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич представив результати опитування «Думки та погляди населення України щодо збройного конфлікту на території України», які є важливими для імплементації та застосування в Україні елементів перехідного правосуддя. Про це повідомляє Офіс Президента України.

«Концепція захисту прав людини під час збройного конфлікту та подолання його наслідків – концепція перехідного правосуддя – наразі ґрунтовно опрацьовується в Офісі Президента», – розповів Антон Кориневич під час презентації результатів дослідження в Офісі Глави держави.

За його словами, перехідне правосуддя – це не тільки питання судочинства, воно також передбачає відшкодування збитків, завданих під час збройного конфлікту; інституційні реформи заради неповторення війни; відповідальність за найтяжчі злочини; право знати правду про перебіг війни.

Постійний представник Президента України в АР Крим зазначив, що в кожної держави, яка мала досвід збройних конфліктів, була модель перехідного правосуддя, і не існує єдиного універсального підходу.

Антон Кориневич наголосив, що українська концепція має стати рамкою для подальшої підготовки відповідних законопроектів. Водночас певні елементи концепції в Україні запроваджуються вже зараз.

Керівник проекту ПРООН «Права людини для України» Світлана Колишко зауважила, що дослідження є частиною роботи в напрямку розбудови миру, адже оцінюється ставлення громадян до різних ініціатив. Це дослідження стосується саме сприйняття населенням України концепції перехідного правосуддя.

«Ми побачили, що люди дуже очікують втілення політичного діалогу у конкретні рішення», – зазначила вона.

За словами адвокаційного менеджера Центру прав людини ZMINA, члена робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Альони Луньової, результати опитування, зокрема, показали, що гостро відчувають на собі збройний конфлікт 48,9% респондентів, ще 17,9% сказали, що конфлікт має місце, але їх це не стосується. Водночас не відчувають особливого впливу конфлікту на своє життя 28,4% опитаних.

«Це важлива цифра при комунікації тем, які є суспільно значущими та стосуються подолання наслідків збройного конфлікту, розбудови миру», – пояснила Альона Луньова.

Крім того, опитування показало, що 46,2% респондентів вважають, що ініціатором плану дій з переходу від збройного конфлікту до миру має бути Президент, 18,8% опитаних назвали Верховну Раду, ще близько 25% респондентів вказали інші інститути. Також 74,6% опитаних вважають, що держава має забезпечувати максимальний доступ до державних послуг і створювати умови для міжособистісного спілкування з мешканцями тимчасово окупованих територій Луганської й Донецької області та Криму.

Окремо були поставлені запитання про конкретні заходи, які мають бути здійснені першочергово у разі звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Респонденти мали змогу обрати три варіанти. Найбільшу підтримку одержали: притягнення до відповідальності тих, хто вчинив тяжкі злочини під час конфлікту (37,2%), відновлення інфраструктури та житла у повернених регіонах (34,2%), відновлення роботи органів державної влади (28%), проведення виборів до органів місцевого самоврядування (26%), притягнення до відповідальності тих, хто співпрацював з адміністраціями непідконтрольних уряду територій (19,%) тощо.

Дослідження думок та поглядів населення щодо збройного конфлікту на території України було проведене Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки ПРООН. Опитування проводилося серед 2 тис. осіб методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів дорослих віком від 18 років. Статистична похибка – 2%.

Дослідження відбувалося в усіх областях України, крім тимчасово окупованої території – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей.


Палять все, що їздить: на Купʼянському напрямку знищили майже 30 одиниць російського транспорту
Палять все, що їздить: на Купʼянському напрямку знищили майже 30 одиниць російського транспорту

Бійці батальйону безпілотних систем 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади провели зразковий логістикоцид ворога.

Підвозять дрони на електроскутерах, а потім запускають: окупанти намагаються бути тихими
Підвозять дрони на електроскутерах, а потім запускають: окупанти намагаються бути тихими

Ворожі пілоти активно використовують електротранспорт для підвозу дронів поближче до лінії зіткнення.

Спортсмен ЗСУ Олексій Середа став бронзовим призером чемпіонату Європи з водних видів спорту
Спортсмен ЗСУ Олексій Середа став бронзовим призером чемпіонату Європи з водних видів спорту

Медаль була виграна на чемпіонаті Європи з водних видів спорту (стрибки у воду), який триває з 31 липня по 6 серпня у Парижі (Франція).

Внаслідок удару рф по Києву та області загинули 17 осіб, ще понад 40 дістали поранення — Президент
Внаслідок удару рф по Києву та області загинули 17 осіб, ще понад 40 дістали поранення — Президент

Жертвами масованого російського удару по Києву та області стали 17 мирних мешканців, ще 44 людини зазнали поранень.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Черкаси

Головний центр підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота

Olx Вогнеметник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Водій-механік

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

WorkUa Молодший інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Харків

Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України

WorkUa Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406