ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Туреччина хоче встановлювати українські двигуни на свої вертольоти

Армії світу Новини світу та України
16 Березня 2021, 12:59
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Туреччина хоче встановлювати українські авіаційні двигуни на свої ударні вертольоти. Про це заявив генеральний директор компанії TAI (Turkish Aerospace Industries) Темел Котиль, повідомляє DefenceTurk.

За словами керівника компанії, ATAK-II належить до 11-тонних вертольотів і може нести 1500 кг озброєння та боєприпасів.

Перший політ 11-тонний вертоліт T929 ATAK-II здійснить у 2023 році.

Зазначають, що вибір на користь українських авіабудівельників обраний через відсутність наразі в Туреччини альтернативи, а співпраця із західними компаніями може припинитися через чергові геополітичні виклики.

Як пише видання, така історія вже була з силовою установкою до танку Altay і тому нині офіційна Анкара хоче убезпечити себе від подібного в майбутньому.

Розробка важкого ударного вертольота T929 стартувала у 2019 році з підписання угоди між SSB та TAI на реалізацію програми Ağır Sınıf Taarruz Helikopter (з турецької – бойовий гелікоптери важкого класу).

Компанія TAI вже має досвід виробництва та модернізації ударних вертольотів – для турецької армії нині відбувається виробництво ліцензованої копії італійського вертольота AW129, що в Туреччині відомий як T129 ATAK, вагою у 5 тонн.

Також з 2017 року компанія займається розробкою 6-тонного ударного вертольота T629, що повинен буде зайняти нішу між легкими ударними T129 ATAK і перспективним важким ATAK 2.

У 2019 компанія захистила проєкт вертольота і приступила до збірки першого льотного зразка машини. На презентації модель вертольота була оснащена макетами протитанкових ракет L-UMTAS. Додатково вертоліт оснастили макетами пускових установок некерованих ракет калібру 70 мм.


«Усі живі, тільки гусениця злетіла»: механік-водій Abrams розповів, як танк врятував екіпаж на Курщині
«Усі живі, тільки гусениця злетіла»: механік-водій Abrams розповів, як танк врятував екіпаж на Курщині

Механік-водій американського танка Abrams Павло розповів, як машина витримала підрив на протитанкових мінах у Курській області та врятувала екіпаж.

Обкрадав продсклади ЗСУ: начальника тилу засудили до 10 років і позбавили звання «майор»
Обкрадав продсклади ЗСУ: начальника тилу засудили до 10 років і позбавили звання «майор»

Начальника тилу навчального полку засудили до 10 років ув’язнення за розкрадання продовольства ЗСУ майже на пів мільйона гривень і позбавили звання «майор».

Мідлстрайк по Маріуполю: «Спартан» знищив російський катер у тилу окупантів
Мідлстрайк по Маріуполю: «Спартан» знищив російський катер у тилу окупантів

Дрони батальйону Black Sky 3-ї бригади НГУ «Спартан» знищили російський катер у тимчасово окупованому Маріуполі.

Судитимуть військовослужбовця, який жорстоко побив побратима перед строєм і пішов в СЗЧ
Судитимуть військовослужбовця, який жорстоко побив побратима перед строєм і пішов в СЗЧ

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця, який жорстоко побив побратима перед строєм, а згодом пішов в СЗЧ

ВАКАНСІЇ
WorkUa Фельдшер, військовослужбовець

від 24000 до 124000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

WorkUa Гранатометник (контракт 18-24, 1 рік)

від 23000 до 120000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

WorkUa Водій-механик

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

WorkUa Технік із системного адміністрування

від 21000 до 51000 грн

Чернігів

Чернігівський зональний відділ ВСП

Olx Радіотелефоніст, військовослужбовець в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

WorkUa Бухгалтер (матеріальний облік), військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4458