ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Яке спорядження на озброєнні у водолазів та для чого їм барокамера

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Березня 2021, 17:03 11

АрміяInform вже розповідала про професію військового водолаза. Зокрема, про те, яким має бути такий спеціаліст, що він зобовязаний уміти. Сьогодні мова піде про одну з ключових позицій для військового водолаза спорядження. І навіть якщо він є справжнім професіоналом, без специфічного обладнання не зможе виконувати завдання.

Начальник служби водолазних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони капітан Олександр Ковган розповів, що в їхньому активі є нові сучасні зразки спорядження, які дозволяють виконувати широкий спектр робіт під водою на різних глибинах.

Зокрема, мова йде про гідрокостюм сухого типу, який можна використовувати в агресивному середовищі. Також є шолом з відкритою схемою дихання, телефонною фурнітурою, що дає змогу спілкуватися з водолазом під час проведення робіт. Крім того, до шолома можна приєднати щиток для зварювання, відеокамеру, ліхтарик тощо.

За словами капітана Олександра Ковгана, під час виконання завдань використовують і утеплювач костюма сухого типу, який дозволяє працювати військовим водолазам у холодну пору року. У 8-му навчальному центрі є і гідрокостюми сухого типу, які використовують у теплий період.

Також нещодавно Держспецтрансслужба придбала зварювальний агрегат. Це дало змогу навчати водолазів-зварювальників та проводити відповідні роботи під водою.

Особливою гордістю навчального центру є дві барокамери, яких в Україні одиниці. Офіцер розповів, що існують два типи таких камер — для декомпресії і рекомпресії. Наразі мова про рекомпресійні камери, у яких водолази перед навчанням обов’язково проходять барофункцію. Після цього лікар спецфізіолог допускає або не допускає до навчання. За допомогою барофункції можна визначити придатність людини до професії водолаза.

Довідка «ІА».

Барофункція здатність деяких органів (вухо, пазухи носа, легені тощо) реагувати на коливання атмосферного тиску. Проявляється, наприклад, під час набору висоти літаком або його зниженні у вигляді швидкої зміни (вирівнювання) тиску повітря чи газів, що містяться в порожнинах, чи зануренні водолаза, де на кожні 10 м заглиблення додається одна атмосфера. Найчутливіші до перепадів атмосферного тиску середнє, внутрішнє вухо і пазухи носа, що пояснюється їх фізіологічними особливостями.

Начальник служби водолазних робіт капітан Олександр Ковган зазначив, що в навчальному центрі є стаціонарна та пересувна барокамери. Відповідно до правил, на місці проведення навчальних спусків обов’язково має бути барокамера. Якщо ж водолази виїжджають для проведення робіт, то використовують пересувну.

За його словами, після аварійних підйомів водолаза поміщають у барокамеру. За потреби з ним перебуває лікар, який може його обстежити. Обладнання являє собою дві камери, основну й першу, через яку, власне, й може безпечно потрапити лікар. Якщо ж водолаз довгий час перебуває у барокамері, а це може тривати кілька діб, йому через спеціальне віконце передають воду та їжу.

(Далі буде…)

Фото: Дмитро Юрченко

20

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Наші проєкти