У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…
Верховний Суд 3 березня 2021 року у справі № 805/3923/18-а постановив, що пенсія за вислугу років має призначатися особам, в яких не вистачає календарної вислуги, водночас пільгової вислуги достатньо.
Про це повідомляє сайт Ukrmilitary.
У справі, що розглядалася, позивач не мав календарної вислуги для призначення пенсії, проте він брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО) та мав пільговий стаж.
Зокрема на момент звільнення зі служби в поліції у 2018 році він мав стаж служби для виплати надбавки за вислугою років та одноразової грошової допомоги при звільненні 17 років 05 місяців 10 днів; вислугу років на пільгових умовах — 12 років 07 місяців 20 днів.
Департамент захисту економіки Національної поліції України, з якого звільнився поліцейський, відмовив у призначені пенсії через відсутність на момент звільнення необхідної календарної вислуги та відмовив йому у зарахуванні пільгового стажу під час визначення права на пенсію.
Рішенням Донецького окружного адмінсуду від 27 серпня 2018 р. дії Департаменту було визнано протиправними. Суд застосував до спірних правовідносин постанову КМУ № 393 (щодо обчислення пільгової вислуги) та вирішив, що особа набула право на пенсію за вислугу років.
Проте 27 листопада 2018 року рішення було скасовано постановою Першого апеляційного адміністративного суду, який зазначив, що позивач не має права на пенсію, оскільки необхідно враховувати лише вислугу в календарному обчисленні.
Не погодившись з апеляційним судом, позивач звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду.
Верховний Суд у складі суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду під час розгляду справи наголосив, що до актів правового регулювання умов призначення пенсій за вислугу років належать не лише норми ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (№ 2262-XII), а і правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду служби для зарахування його до стажу, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій і соціального забезпечення.
Статтею 17 закону № 2262-XII визначено види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, а статтею 17-1 встановлено саме порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим законом. Водночас вказаною нормою передбачено, що цей період і пільгові умови встановлює саме Кабінет Міністр України.
Отже, законом № 2262-XII передбачені пільгові умови для призначення пенсій за вислугу років, які встановлює уряд, ухвалюючи підзаконні нормативно-правові акти.
Постановою Кабміну № 393 від 17 лютого 1992 року визначено порядок обчислення та призначення пенсій за вислугу років. Указана постанова є підзаконним нормативно-правовим актом, мета якого конкретизувати нормативне регулювання з метою розв’язання питань, що виникають з приводу призначення пенсії за вислугу років, зокрема і на пільгових умовах.
До вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці — час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Таким чином основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є закон № 2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави та може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема постановою № 393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов’язується насамперед зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Отже, враховуючи наведене, Верховний Суд визнав необґрунтованим висновок суду апеляційної інстанції, що визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років є саме календарна вислуга, оскільки цей висновок ґрунтується на неправильному застосуванні норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини.
Судді також вважають, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугу років із зарахуванням на пільгових умовах часу проходження служби, протягом якого позивач брав участь в антитерористичній операції.
У підсумку Верховний Суд постановив скасувати постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 27 листопада 2018 року, залишивши в силі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2018 року у справі № 805/3923/18-а.
Рішення набрало законної сили 3 березня 2021 року.
@armyinformcomua
Працівники ДБР за сприяння УВВБ Держприкордонслужби завершили досудове розслідування щодо інспектора прикордонної служби, який організував для військовозобов’язаних нелегальний канал перетину державного кордону з Молдовою.
У ніч на 16 грудня підрозділи Сил спеціальних операцій Збройних Сил України завдали точкових ударів по ворожих цілях на тимчасово окупованій території Донецької області.
На Південно-Слобожанському напрямку оператори дронів-бомберів Сил оборони України знищили укріплений опорний пункт російських військ, який складався з розгалуженої системи бліндажів, укриттів і командно-спостережних позицій.
На Костянтинівському напрямку підрозділи 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу завдали противнику серії точних ударів по артилерії та логістиці.
16 грудня в Гаазі, Нідерланди, відбудеться дипломатична конференція щодо компенсацій для України за збитки від широкомасштабної російської агресії.
Сіверськ залишається одним із напрямків, де російські війська постійно намагаються знайти слабке місце в обороні — як у міській забудові, так і на підступах до міста. Противник діє малими групами, намагаючись просочитися всередину або закріпитися поблизу, однак щоразу ці спроби завершуються однаково.
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 25000 до 35000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…