ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Жозеп Боррель закликав ЄС посилити протидію російським фейкам

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Березня 2021, 11:21

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що Росія посилила кампанії дезінформації, щоб очорнити демократію Євросоюзу і пообіцяв посилити роботу щодо запобігання та стримування зловмисної діяльності щодо ЄС.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Виступаючи у Брюсселі на слуханнях спеціального комітету Європейського парламенту з іноземного втручання в демократичні процеси Європейського Союзу, Жозеп Боррель зазначив, що дезінформація сьогодні поширюється в «індустріальних масштабах», і значний внесок в це вносить Росія. Тактика дезінформації урізноманітнюється.

У ЄС для виявлення такої дезінформації та координації зусиль для її викриття була створена структура East StratCom Task Force. Цей інструмент допоміг краще розуміти тактику і техніку державних і недержавних гравців в сфері дезінформації і починати діяти проактивно.

«Я, однак, вважаю, що нам потрібно поліпшити нашу роботу і діяти більш скоординовано з нашими державами-членами та партнерами», – сказав він.

За словами очільника європейської дипломатії, під час дискусії Європейської ради 26 лютого лідери Євросоюзу закликали до тіснішої співпраці і координації для запобігання й реагування на гібридні загрози, включаючи дезінформацію.

Жозеп Боррель акцентував на тому, що Європейська зовнішньополітична служба разом з Єврокомісією відповість на цей заклик.

«Наш набір інструментів кібердіпломатії, запущений в 2017 році, дозволяє нам використовувати весь спектр наявних дипломатичних заходів для запобігання, стримування та реагування на зловмисні дії в кіберпросторі», – запевнив Жозеп Боррель.

Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Новини світу та України