ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Майже кілометр, по в’язкій багнюці, виносили пораненого…»

Life story
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Лютого 2021, 16:02

Цей чоловік – бойовий медик, що служить в одній з механізованих бригад, яка нині виконує завдання у районі проведення операції Об’єднаних сил. На рахунку п’ятдесятирічного Володимира Борисовича – десятки врятованих життів українських захисників.

Володимир родом із міста Охтирка, що на Сумщині. До війни працював анестезистом у одній з місцевих лікарень. Після початку бойових дій на сході України вирішив приєднатися до війська. Каже, не міг миритися з несправедливістю.

–  Коли ворог прийшов на мою землю і почав вбивати моїх земляків, як я міг лишатися осторонь? Твердо вирішив, що буду зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину, – говорить військовий.

Перший раз до військкомату чоловік звернувся у серпні 2014 року. Але тоді йому сказали, що призвуть за першої потреби. У січні наступного року, після боїв за Донецький аеропорт, чоловік не всидів дома – і знову прийшов до військкомату.

Володимир мав багаторічний медичний стаж та неймовірне бажання бути корисним на фронті. Після навчання у 199-му навчальному центрі, потрапив у медичну роту 81-ї окремої аеромобільної бригади на посаду медсестри анестезиста, а згодом – старшої медичної сестри медичної роти. Працював у складі евакуаційної групи. Пізніше, угрудні 2015-го та січні 2016-го, виконував бойові завдання у Зайцевому в складі 90-го окремого аеромобільного батальйону. Володимир демобілізувався у 2016-му. Але невдовзі знову повернувся до війська.

– Думки про повернення на війну не покидали. Здавалося, що є робота, яку почав і не завершив. Саме відчуття чогось незавершеного я і не зміг побороти. Тож вирішив підписати контракт зі Збройними Силами, – розповідає медик.

Нині Володимир знову на передовій. На жаль, попри перемир’я, роботи у нього вистачає. Нещодавно, під ворожим обстрілом, йому довелося надавати допомогу та евакуйовувати з позиції тяжкопораненого побратима.

− Це сталося ввечері. Противник відкрив вогонь у бік наших позицій, внаслідок чого один із наших хлопців дістав кульове поранення у голову. Коли ми прибули на місце, він був ще живий, та його стан був вкрай нестабільним. Спостерігалась значна крововтрата. Ми намагалися стабілізувати пораненого прямо в окопі. Разом із колегою під’єднали бійцю «вену». Почали інфузійну терапію. Далі – евакуація. З кілометр, по в’язкій багнюці, вузькими окопами виносили пораненого до машини. Намагалися робити все максимально швидко та обережно, − пригадує Володимир.

На жаль, попри всі зусилля фронтових та цивільних лікарів, поранений боєць, за кілька днів, помер у лікарні. Про цю подію Володимиру й досі важко згадувати, адже він добре знав загиблого.

– Звичайно, такі моменти переживати дуже складно. Роман був хорошим хлопцем. Ми часто спілкувалися. Востаннє, коли він якраз заступав на чергування. Він часто показував мені відео зі своїм маленьким сином, а я – своєї улюбленої внучки, – із сумом пригадує Володимир.

Попри все пережите, Володимир Борисович і далі планує продовжувати службу. На запитання: «до якого моменту», без роздумів відповідає: «Воюватиму до перемоги!» Одним із найкращих стимулів до перемоги Володимир вважає сім’ю. Вдома на нього з нетерпінням чекає велика родина.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
У Женеві розпочався другий день тристоронніх переговорів
У Женеві розпочався другий день тристоронніх переговорів

У Женеві розпочали другий день тристоронніх переговорів між Україною, США та росією.

ГУР оприлюднило дані щодо осіб, які причетні до вивезення українських дітей до рф
ГУР оприлюднило дані щодо осіб, які причетні до вивезення українських дітей до рф

росія намагається стерти українську ідентичність дітей із ТОТ за допомогою «культурно-освітніх екскурсій».

Неякісні балістичні окуляри для військових на 154,8 млн грн: постачальнику оголосили підозру
Неякісні балістичні окуляри для військових на 154,8 млн грн: постачальнику оголосили підозру

Правоохоронці оголосили підозру директору підприємства за постачання Силам оборони України балістичних окулярів-масок неналежної якості.

Вирішили чинити опір, але марно: окупантів ліквідували під час зачистки в Куп’янську
Вирішили чинити опір, але марно: окупантів ліквідували під час зачистки в Куп’янську

Двох ворогів, які сховалися в хаті і, певно, намагалися відсидітися до «кращих часів», виявили піхотинці 41-ї бригади.

Україна запровадила персональні санкції проти Олександра Лукашенка
Україна запровадила персональні санкції проти Олександра Лукашенка

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Бійці Nemesis спалили дві танкові роти ворога
Бійці Nemesis спалили дві танкові роти ворога

З початку 2026 року оператори Nemesis мінуснули 20 російських танків на ключових напрямках оборони.

ВАКАНСІЇ
Діловод, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Краматорськ

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Старший бойовий медик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Командир станового гранатомета

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Санітарний інструктор

від 23000 до 23000 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Тлумач

3-й відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

--- ---