ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Польща зосередить усі свої винищувачі F-16 і F-35 на двох авіабазах

22 Лютого 2021, 10:55
Польща зосередить усі свої винищувачі F-16 і F-35 на двох авіабазах

Польські винищувачі F-35 будуть базуватися на 32-й базі тактичної авіації в Лаську. Винищувачі 5-го покоління, які країна почне отримувати з 2026 року, будуть розміщені на одній авіабазі з F-16 та Reaper MQ.

Про це повідомляє польське видання Defence24.pl.

Відповідно до отриманої в Міністерстві оборони Польщі інформації видання стверджує, що в Лаську буде базуватися перша ескадрилья (16 літаків) F-35A. Нині тут базується одна ескадрилья винищувачів F-16. Ще дві ескадрильї польських F-16 розміщені в Познані на 31-й авіабазі.

Отже, всі сили польської тактичної авіації будуть зосереджені в двох місцях. Польске видання звертає увагу на доцільність такого підходу. Адже це здешевлює обслуговування та витрати на логістику і підтримку інфраструктури.

Видання порушує питання про необхідність забезпечити можливість для швидкого перекидання F-35 і F-16 на інші бази, які мають бути готові їх прийняти. Заява міністра оборони Польщі Маріуша Блащака про плани розмістити F-35 в Лаську відкинула припущення щодо підготовки до прийому новітніх літаків на 22-й базі тактичної авіації в Свідвіні, яка нині оновлюється. Поки що там базуються три ескадрильї  польських Су-22.

Польске видання відзначає, що, попри стереотипии щодо західної техніки, вона може експлуатуватися в непідготовлених умовах та летовищах.

Так, приміром, тайванські F-16 регулярно здійсснюють зліт/посадку зі звичайних автомобільних доріг. Також F-16 ВПС Бельгії робили вильоти в рамках патрульної місії з 21-ї бази в Мальборці, призначеної для МіГ-29.

Також базу в Лаську буде підготовлено під безпілотні розвідувально-ударні авіакомплекси Reaper MQ-9.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Армії світу