ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Алгоритм отримання санаторно-курортної путівки військовослужбовцями ЗС України

Прочитаєте за: 4 хв. 17 Лютого 2021, 13:35

Командування Медичних сил Збройних Сил України запрошує військовослужбовців, військових пенсіонерів, членів їхніх сімей та інших громадян на відпочинок, медичну реабілітацію та санаторно-курортне лікування.

За результатами диспансеризації військовослужбовці розподіляються на групи (І, ІІ, ІІІ). Військовослужбовці, що належать до ІІ, ІІІ гр. здоров’я мають хронічні захворювання, тому потребують санаторно-курортного лікування в профільних санаторіях Міністерства оборони України. Санаторно-курортне лікування військовослужбовці та члени їхніх сімей проходять під час чергової відпустки військовослужбовця.

Порядок отримання санаторно-курортної путівки:

  1. Військовослужбовцю необхідно не пізніше ніж за 10 діб до планової відпустки звернутися до начальника медичної служби частини, а за відсутності начальника медичної служби у військовій частині слід звернутися до начальника медичної служби або до лікаря військової частини, закладу, установи, де частина перебуває на обліку з медичного забезпечення.
  2. Начальник медичної служби узгоджує з військовослужбовцем діагноз та профільний санаторно-курортний заклад, а також строки чергової відпустки:

– за наявності путівки до закладу і збігу дати заїзду зі строками відпустки оформлює її військовослужбовцю;

– за відсутності путівки або необхідної дати заїзду робить заявку на зміну терміну або на додаткову путівку до командування видів, родів військ Збройних Сил України, командування військ оперативних командувань, військово-медичних клінічних центрів заявку (за територіальним принципом);

– після надходження путівки до військової частини повідомляє військовослужбовцю про необхідність її оформлення.

Командири військових частин, керівники закладів, установ забезпечують виконання планів відпусток військовослужбовців та вживають заходів щодо повного використання, незалежно від пори року, виділених санаторно-курортних путівок, не допускають випадків затримання виїзду до санаторно-курортних закладів осіб, які отримали санаторно-курортні путівки.

Військовослужбовці прибувають до санаторно-курортних закладів із наступними документами:

– санаторно-курортна путівка, що оформлена відповідним чином;

– паспорт;

– посвідчення особи (військовий квіток);

– посвідчення особи, яке дає право на пільги (за наявності);

– медична книжка;

– відпускний квиток;

– документ, що підтверджує розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Пільги на санаторно-курортне лікування

Пільги на санаторно-курортне лікування для військовослужбовців та членів їхніх сімей надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Право на оплату 25% вартості санаторно-курортної путівки для військовослужбовців, та 50% – для членів їхніх сімей (чоловік  (дружина), неповнолітні діти) надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів.

Примітка: у 2021 році це становить:

з 1 січня – не більше  ніж 6810 грн  на 1 особу;

з 1 липня – не більше  ніж 7137 грн  на 1 особу;

з 1 грудня – не більше ніж 7443 грн  на 1 особу.

Якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує три прожиткових мінімуми, путівка для військовослужбовців та членів його сім’ї надається за собівартістю.

Військовослужбовцям-учасникам бойових дій санаторно-курортні путівки надаються безоплатно.

Алгоритм отримання санаторно-курортної путівки пенсіонерами Міністерства оборони України

Ветерани військової служби, ветерани війни та члени сімей ветеранів військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» забезпечуються санаторно-курортним лікуванням у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, де вони перебувають на обліку.

Для отримання путівки пенсіонер Міністерства оборони України звертається до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з наступними документами:

– заявою;

– медичною довідкою форми № 070/о;

– паспортом;

– посвідченням, що дає право на пільги (за наявності);

– довідкою з Пенсійного фонду України про отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Путівка оформлюється не пізніше ніж за 10 діб до строку заїзду до санаторно-курортного закладу.

Вартість путівки для ветеранів військової служби складає – 25 % від собівартості, для членів сім’ї ветеранів військової служби – 50 %, для ветеранів війни – безоплатно.

Строк санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах становить 21 (14) календарних діб.

Громадяни, що не належать до вказаних категорій та не мають права на пільгове санаторно-курортне лікування, можуть придбати путівки безпосередньо у центрах медичної реабілітації та санаторного лікування, а також військових санаторіях під час прибуття до закладу.

З метою уникнення непорозумінь пропонуємо попередньо уточнювати наявність вільних місць на обрану дату.

Вартість санаторно-курортного лікування на 2021 рік без урахування пільг:

на 21 добу – 15750 грн;

на 14 діб – 10500 грн.

За додатковою інформацією звертатися до відділу санаторно-курортного лікування та медичної реабілітації Командування Медичних сил Збройних Сил України: за тел. (044)280-01-61 з 9.00 до 18.00.

Читайте нас в Telegram