Невдовзі після оприлюднення короткого повідомлення про цю успішну операцію Командування Повітряних Сил ЗСУ опублікувало також відео об’єктивного контролю, на якому зафіксовано палаючий Су-35 на землі. Жодних подробиць…
У Києві в Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулося розширене засідання правління Громадської ради при Міністерстві оборони України. Форум відбувся у форматі «круглого столу», темою якого стало обговорення сучасного стану, проблем та перспектив подальшого розвитку Військово-Морських Сил ЗСУ. На зустрічі, окрім членів правління, були присутні представники Міністерства оборони України, військові експерти й голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук.
Засідання розпочалося з виступу начальника штабу — першого заступника командувача ВМС України віцеадмірала Андрія Тарасова, який ознайомив із сучасним станом Військово-Морських Сил, реалізацією Стратегії ВМС ЗСУ 2035, проблемами й найближчими перспективами вітчизняного військового флоту. Так, за словами віцеадмірала Тарасова, на першому етапі розвитку ВМС ЗС України у період до 2025 року виділено три пріоритети: перший – створення інтегрованої системи висвітлення та розвідки обстановки в ближній морській зоні, системи управління та системи висвітлення підводної обстановки в портах. Другий – формування спроможностей Sea Denied – недопущення дій противника в будь-яких районах у ближній морській зоні (ударна зброя, ракетні кораблі, катери) набуття спроможностей з ведення міннозагороджувальних дій, РЕБ, прикриття ближньої морської зони наявними береговими засобами ураження. Третій пріоритет – набуття спроможностей Sea Control – забезпечення ефективного контролю над прибережними водами, річками, захист портів (нарощування катерних дозорних, конвойних та патрульних спроможностей для забезпечення судноплавства в ближній морській зоні та гирлах річок, розвиток спроможностей протимінної, протипідводно-диверсійної оборони та протиракетного захисту для створення ефективної системи захисту портової інфраструктури. Розвиток системи базування та її інфраструктури.
Після віцеадмірала Тарасова слово взяв віцеадмірал у запасі Сергій Гайдук, який був командувачем ВМС з 2014 по 2016 роки. Виступ Сергія Гайдука присвячений проблематиці нормативно-правових та адміністративних сегментів державної морської політики.
Присутні поставили чимало гострих запитань виступаючим, а голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук запросила Андрія Тарасова та Сергія Гайдука виступити з подібними доповідями на засіданні профільного комітету Верховної Ради.
Після завершення засідання правління Громадської ради я поспілкувався з народним депутатом України Іриною Верещук:
−Ви вперше перебували на засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України?
− Ні, далеко не вперше відвідую засідання Громадської ради при МО України. Попередні засідання, де я була присутньою, відбувалися на території Міноборони за попереднього керівництва відомства. Тоді я була вражена тим, як керівництво Міноборони робило все, щоб члени Громадської ради відчували себе затребуваними й ефективними. На жаль, потім відбулася певна часова прогалина, принаймні ми, як члени комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, не мали можливості долучитися до процесів, які відбувались за участю Громадської ради. На це є об’єктивні чинники – пандемія. Через карантинні заходи ми не могли очно зустрічатися, а в онлайн-форматі такі гострі питання обговорити майже неможливо. Це − стратегічні питання, які потребують особистого ангажування, персональної присутності. Сьогодні ми зустрілися вперше, після, так би мовити, посткарантинних заходів. Зустріч маю оцінити як ефективну. Вже маємо напрямки співпраці. Обов’язково організую зустріч у профільному комітеті Верховної Ради. Наші депутати зацікавлені в тому, аби морська стратегія найшла своє матеріальне відображення у фінансових документах. Також не слід забувати й про міжнародну співпрацю. Розуміємо, що ми самі швидко не відродимо наш військовий флот. Адже на це потрібен великий фінансовий ресурс, якого у нас, на жаль, немає. Саме мої рекомендації направлені на фінансову складову. Адже можна написати багато гарних і правильних стратегічних документів, але їх не виконають без відповідного фінансування.
− Після сьогоднішнього обговорення проблем у мене склалося враження, що Військово-Морським Силам України приділяється замало уваги?
− У мене теж виникла така думка. І це дуже неприємно… Ми розуміємо загрозу, яка виходить від Російської Федерації саме з морського напрямку. І нам конче необхідно посилювати саме цю галузь для ліквідації загрози. Маємо тут дуже надійних партнерів і союзників. Маю на увазі передусім Велику Британію, США і Туреччину, яких слід використовувати як додатковий фактор впливу на країну-агресора. І підписані Президентом України Володимиром Зеленським угоди цьому велике підтвердження. Я говорю про угоду про військово-технічне співробітництво з Великою Британією. Вона дуже важлива, навіть проривна. Також співробітництво з Туреччиною. Ви бачили, наскільки високою була увага очільників наших країн до підписання відповідних угод. Президент Зеленський особисто ангажований у процес і як Верховний головнокомандувач робить усе, щоб наші ВМС дійсно відчували увагу Президента і підтримку держави. Але цього замало. Маємо всі долучитися до підтримки ВМС, бо ані президентської політичної волі, ані зусиль самих військових моряків не вистачить. Тут має бути активна підтримка Парламенту і Уряду.
@armyinformcomua
Один з українських військових, які у четвер, 12 червня, повернулися з російського полону в рамках Стамбульських домовленостей, нарешті дізнався, що в нього народився син.
Україна вже четвертий день поспіль повертає з російського полону наших громадян.
У Харківській області просуванню росіян стає на заваді річка Оскіл і ворог не має можливості використовувати важку техніку.
Бійці 33 окремої механізованої бригади ЗСУ спростували російський фейк про нібито окупацію села Багатир на Донеччині.
Оперативна ситуація на Краматорському напрямку залишається складною. Російські війська щодня здійснюють спроби прорвати оборону малими групами піхоти — по 2–3 військовослужбовці.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про черговий етап повернення українських захисників із російського полону.
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Невдовзі після оприлюднення короткого повідомлення про цю успішну операцію Командування Повітряних Сил ЗСУ опублікувало також відео об’єктивного контролю, на якому зафіксовано палаючий Су-35 на землі. Жодних подробиць…