— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
Будь-яка людина може повідомити про відомі їй факти корупції, якщо переконана, що її інформація є достовірною. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», викривач має ширші права, ніж заявник. Тому присвоєння відповідного статусу викривача дозволить за необхідності особі розраховувати на гарантії захисту від держави.
— Поняття «викривач» доволі нещодавно введено в законодавчу базу України. Це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо вона стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, наукової, громадської діяльності, проходження служби чи навчання, участі в процедурах, необхідних для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання (наприклад, під час вступних іспитів, призову на службу чи проходженні конкурсу на роботу). Відмінність між заявником і викривачем полягає в джерелі отримання інформації про можливе корупційне діяння, — говорить головний спеціаліст відділу взаємодії з викривачами та роботи з повідомленнями Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони України Сергій Осьмак.
Викривач має володіти фактичними даними про обставини правопорушення: місце і час його вчинення, особу, яка вчинила корупцію. Ця інформація може бути перевірена і підтверджує ймовірне вчинення корупції. Також він може надавати документи, які підтверджують вчинення проступку. Викривач повідомляє про корупцію будь-яким доступним йому способом усно і письмово, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку, шляхом звернення до засобів масової інформації, журналістів, громадських об’єднань, профспілок.
Отже, якщо особа повідомила про корупційне порушення, дотримавшись вищезазначених умов, вона отримує статус викривача. Якщо хоча б один із пунктів не врахований — ця особа є заявником.
— Важливо знати, що права і гарантії захисту викривачів поширюються на їхніх близьких. Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції», близькими викривача є особи, зазначені в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», — зазначає Сергій Вікторович.
Близькі особи — це члени сім’ї суб’єкта, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна, двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.
Викривачів, їхніх близьких осіб, не може бути звільнено чи примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку керівника, роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу через повідомленням про корупцію.
На сайті Міністерства оборони України розміщено банер із посиланням «Не будь байдужим — повідом про корупцію», де зазначено різні канали повідомлення про можливе вчинення корупційного діяння.
Зробити це можна, надіславши повідомлення про корупцію через спеціальну телефонну лінію, захищену та загальну електронну пошту Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони, офіційний веб-сайт МОУ, засобами поштового зв’язку з поміткою «Про корупцію» та на особистому прийомі громадян начальником Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони й керівним складом оборонного відомства, інформацію про який розміщено на офіційному веб-сайті міністерства в розділі «Прийом громадян керівним складом Збройних Сил України», у рубриці «Контакти». А також через ЗМІ, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.
— Телефонна лінія +38(044)271-39-86 та поштова скринька uzvk_mou@post.mil.gov.ua є абсолютно захищеними, що відповідає визначеним вимогам НАЗК, — наголошує Сергій Осьмак. — Телефон працює цілодобово. У будні упродовж робочого дня дзвінки приймаються фізичною особою за можливості, в інший час проводиться автоматичний запис. Такі повідомлення розглядають наступного робочого дня після надходження. Якщо це жива розмова — одразу ж пишуть доповідну на ім’я керівника підрозділу і ухвалюють необхідне рішення, залежно від наявної інформації. Такий же порядок і щодо повідомлень, що надійшли на електронну адресу чи іншими каналами. Проте порядок розгляду повідомлення залежить анонімне воно чи ні.
— До прикладу, якщо зателефонувавши на гарячу лінію, викривач не повідомив свої особисті дані, а залишив лише контактний номер телефона, телефонуючи йому, ми одразу запитуємо: «Ви маєте намір залишатись анонімним викривачем, чи даватимете свої персональні дані?» Якщо особа не хоче повідомляти персональні дані, ми з’ясовуємо факти, деталі корупційного правопорушення і робимо запис у журналі про реєстрацію такого повідомлення, яке залишається анонімним. Якщо особа потім захоче офіційно отримати статус викривача, вона може повідомити про зміну рішення, надавши докази підтвердження того, що саме вона подавала раніше повідомлення про корупцію, — каже Сергій Осьмак.
Отже, анонімні повідомлення теж розглядають в Управлінні з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони України. Різниця у строках розгляду. Повідомлення із зазначенням авторства розглядають десять днів і у триденний термін повідомляють викривачу про результати розгляду. Анонімні — 15 днів, але відповідь така особа отримає лише в разі наявності в її повідомленні інформації щодо каналів інформування (електронна пошта, поштова адреса чи поштова скринька, мобільні додатки, через які можна надіслати інформацію, інші канали). Якщо за цей термін неможливо перевірити достовірність інформації — керівник підрозділу або його заступник продовжує строк до 30 днів з дня отримання первинної інформації.
Розгляд повідомлень проводять співробітники Управління із залученням підпорядкованих територіальних підрозділів за необхідності. У разі підтвердження інформації, відповідні документи направляють у правоохоронні органи, призначають службову перевірку чи розслідування. Якщо до підрозділу надходить повідомлення, розгляд якого не в компетенції МОУ чи ЗСУ, він перенаправляється за належністю.
@armyinformcomua
На Курдюмівському напрямку російські війська не полишають спроб прорватися в напрямку українських позицій. Однак щоденна робота операторів РУБпАК «Фенікс» бригади «Помста» перетворює ці спроби на марні та невиправдані втрати.
Влада рф намагається унеможливити потрапляння в полон великої кількості північнокорейців, щоб приховати їхню участь в бойових діях на Курщині.
В умовах повномасштабного вторгнення рф українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас потребує подальших інвестицій та розвитку напряму спільних підприємств.
Підрозділи Сил безпілотних систем у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України завдали точного удару по Брянському хімічному заводу в місті Сєльцо — стратегічному об’єкту військово-промислового комплексу рф.
Аеророзвідники 13 бригади оперативного призначення «Хартія» Нацгвардії вночі змогли знайти та вразити російський танк Т-80.
Спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 вперше в історії збив російський гвинтокрил за допомогою морського дрону. Командир підрозділу з позивним «13-й» розповів, як українські інженери й військові змогли спільно реалізувати історичну операцію.
від 23500 до 58500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…