ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Якщо не подав декларацію вчасно або умисно повідомив недостовірні дані

Важливо Консультації Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Лютого 2021, 14:03

Про види відповідальності за несвоєчасне подання декларації та декларування недостовірної інформації читачам АрміяInform розповів головний спеціаліст відділу з питань виявлення корупції  Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України Ігор Королько.

— Відповідальність за неподання або за несвоєчасне подання декларації є дисциплінарною і адміністративною. Адміністративна відповідальність настає за результатами розгляду судом відповідного протоколу про корупційний вчинок. Штраф становить від 850 до 1700 гривень. Після того, як рішення приходить до відповідного військового органу, проводиться службове розслідування і людина притягається до дисциплінарної відповідальності, про що потім повідомляється НАЗК окремим листом, — говорить Ігор Георгійович.

Також передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни в майновому стані. За порушення вимог суб’єкту загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень.

Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи тягне за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2021 році від 227 000 до 1 135 000 гривень) тягне за собою штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень.

Статтею 366-2 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за декларування недостовірної інформації. Якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2021 році від 1 135 000 гривень до 9 080 000 гривень), то передбачено штраф від 42 500 до 51 000 гривень або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо відомості відрізняються від достовірних на суму понад 9 080 000 гривень  (чотири тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб), то передбачено штраф від 51 до 85  тисяч гривень або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слід звернути увагу, що адміністративна та кримінальна відповідальність передбачені виключно за подання завідомо недостовірних відомостей. Тобто, відповідне діяння має бути вчинено суб’єктом декларування з прямим умислом. Водночас для притягнення до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень необхідно довести наявність такого умислу. Тобто, що суб’єкт декларування усвідомлював недостовірність відомостей, які він зазначив у декларації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Група пілотів «Смайлик» 63 окремої механізованої бригади провела виховну роботу з окупантами.

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

До десятка одиниць техніки окупантів разом з десантом спробували прорвати нашу оборону.

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Розвідники окремої десантно-штурмової Таврійської бригади проінспектували з дрона «Донбас-Арену» у Донецьку і виявили російський зенітно-ракетний комплекс «Тор». За місцем його розташування відразу завдав удару HIMARS.

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Бійці батальйону безпілотних систем окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка довго гналися за ворогом і не дали йому втекти.

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

Під час своїх штурмів окупанти намагаються максимально заглушити наші FPV-дрони, від яких зазнають великі втрати.

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Боєць із позивним Хантер першої президентської бригади «Буревій» Нацгвардії у бою впритул застрелив двох окупантів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець стрілецької роти

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець – помічник гранатометника

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Командир відділення радіоперешкод, ВОС 539. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Інструктор з зв’язку

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП