ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Укроборонпром» потрапив до «Індексу оборонних компаній» з найвищим рейтингом прозорості в своїй історії

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Лютого 2021, 18:05 7

Сьогодні, 12 лютого, у інформаційному агентстві «Укрінформ» Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) оголосив результати глобального «Індексу оборонних компаній» (DCI). До речі, Індекс розроблений глобальною антикорупційною програмою Трансперенсі Інтернешнл Оборона та Безпека (TI-DS). Він вимірює прозорість і якість етичних та антикорупційних програм у найбільших світових оборонних компаніях та аналізує публічні зобов’язання відкритості, політик та процедур компаній.

DCI використовує загальнодоступну інформацію для оцінки якості, доступності політики і процедур боротьби з корупцією у 10 ключових сферах та дає оцінку компанії за шкалою від A (низький ризик корупції) до F (високий ризик корупції). «Укроборонпром» отримав 28 зі 112 балів, що відповідає рівню E. Загалом в Індексі представлені 134 компанії.

Як пояснила виконавча директорка НАКО Олена Трегуб, найвищий бал з-поміж усіх критеріїв Концерн отримав за антикорупційний контроль та рівень прозорості серед керівництва та в організаційній структурі компанії. За її словами, невисокі показники більшої частини складових Індексу, які оцінювалися Transparency International Defence and Security, пов’язані з особливостями державного регулювання оборонної сфери та специфікою самого «Укроборонпрому», який не є унітарною компанією. Виправити це може ухвалення законопроєкту № 3822 та реалізація реформи Концерну.

Вона також додала, що «аналіз результатів Індексу демонструє, що за три останні роки в Укроборонпромі доклали великих зусиль для покращення показників прозорості. Ми бачимо, що триває процес корпоратизації. Концерн вже впроваджує стандарти корпоративного управління. Зокрема, Кодекс етики та прозорі закупівлі».

Своєю чергою генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв, оцінюючи результати рейтингу, наголосив, що це – найкращий результат за всю історію існування Концерну. Ми не маємо наміру зупинятися, лише рухатися вперед. Важливо, що це відбувається під наглядом антикорупційних органів та громадських організацій, які нам в цьому допомагають».

Він також наголосив на тому, що в «Укроборонпромі» був затверджений Кодекс корпоративної етики та запущено систему комплаєнсу для попередження та мінімізації корупційних ризиків, конфлікту інтересів тощо. Це стане черговим кроком до покращення рейтингу прозорості.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини