Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…
Торік Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ) здійснював активну наукову і науково-технічну діяльність. Про що яскраво свідчить статистика. А саме – виконано 40 науково-дослідних та здійснено науково-технічне супроводження 282 дослідно-конструкторських робіт із розробки (модернізації) зразків (комплексів, систем) ОВТ, засобів ураження і боєприпасів та техніки тилу.
Фахівці Інституту також здійснили науково-методичне забезпечення 56 випробувань дослідних зразків ОВТ, засобів ураження і боєприпасів, техніки зв’язку та тилу. Завдяки їхній участі торік на озброєння війська прийнято 29 та допущено до експлуатації 33 зразка ОВТ. Зокрема, броньована бойова колісна машина «Козак-2М1», безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ «Фурія», тактична бойова колісна машина «Дозор-Б», 7,62-мм снайперська гвинтівка UAR-10M, 14,5-мм однозарядна великокаліберна гвинтівка ручного заряджання T-REX, переносна радіостанція цифрового транкінгового зв’язку спеціального призначення «Либідь К-1А», береговий ракетний комплекс 360МЦ, ударний безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, комплекс протидії безпілотним літальним апаратам EDM4S-UA, тепловізійна система нічного керування ATRI TINDS, комплекс зенітний ракетний переносний 9К310УМ «Колібрі», захисний авіаційний шолом HGU-56/P RWH і багато інших розробок.
Береговий ракетний комплекс 360МЦ за результатами державних випробувань прийнято на озброєння українського війська у серпні 2020 року.
«Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою Р-360. Призначений для ураження бойових кораблів, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів та берегових радіоконтрастних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.
Тактико-технічні характеристики «Нептуна» справляють враження, адже дальність пуску ракети – до 280 км. Фактично цього вистачить, щоб контролювати всю українську прибережну смугу. При цьому швидкість польоту становить близько 1000 км/год, а глибока модернізація крилатої ракети дозволила знизити висоту польоту від 3 до 10 м. Це зі свого боку означає, що її перехоплення для ворога стає надскладним завданням і агресори ймовірно не зможуть збити українську крилату ракету.
Турецький розвідувально-ударний комплекс Bayraktar TB2 за своїми характеристиками належить до класу оперативно-тактичних середньовисотних БПЛА з великою тривалістю польоту. До його складу входить 6 безпілотників, 3 наземні станції управління, розміщенні в авто, й інше обладнання.
Bayraktar TB2 має максимальну злітну масу 650 кг, корисне навантаження – 55 кг, тривалість польоту – 24 години, дальність дії радіоканалу управління і телеметрії – 150 км, максимальна швидкість – 222 км/год, максимальна висота польоту 8200 метрів. Може застосовувати бомби з лазерним наведенням MAM-L, які мають дальність ураження цілі від 500 м до 8 км. При цьому точність наведення – до 1 метра.
Безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії А1-СМ «Фурія», що розроблений та серійно, випускається приватною компанією НВП «Атлон Авіа», прийнято на озброєння у квітні 2020 року.
БпАК «Фурія» здатний проводити розвідку та визначати точні координати цілі як вдень, так і вночі, може перебувати у повітрі понад три години, має оперативний радіус у 50 км. До складу комплексу входить кілька літальних апаратів, денне та нічне корисне навантаження (включаючи тепловізійну камеру), наземна станція управління та обробки інформації, антени та інше додаткове обладнання.
Побудована за аеродинамічною схемою літаюче крило «Фурія» А1-СМ здатна розвивати швидкість до 130 км/год, підніматися на висоту до 2500 м та долати відстань до 200 км. Завдяки використанню склотканини, карбону та кевлару дрон має максимальну злітну вагу 5,5 кг, а живлення здійснюється потужною батареєю до 42000 mAh.
Зліт безпілотника здійснюється за допомогою еластичної або механічної катапульти, а посадка в штатному режимі – на парашуті, що спрощує експлуатацію дрона в реальних умовах.
Великокаліберну гвинтівку T-REХ, виробництва концерну «ХАДО», прийнято на озброєння у грудні 2020 року. Вона скомпонована за схемою булпап: затворна група розміщується позаду спускового гачка. Спосіб перезаряджання – ручний. Під час заряджання набій вкладається у вікно ствольної коробки при відкритому затворі. Гвинтівка має збалансовану систему гашення відбою, призначена для стрільби з упору (обладнана підпружиненими сошками). Для зручності прицілювання передбачена задня опора спеціальної конструкції (монопод).
Основні характеристики: калібр – 14,5 мм; вага – 22,5 кг; набої – 14,5×114 мм; початкова швидкість кулі – 980 м/с; ефективна дальність стрільби – до 2000 м, а максимальна дальність польоту кулі – 7000 м.
@armyinformcomua
У ніч на п’ятницю, 18 квітня, росіяни атакували Україну шістьма крилатими та балістичними ракетами та 37 ударними безпілотниками.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Міноборони повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних.
Аеророзвідники підрозділу Hydra 137 батальйону морської піхоти зафіксували видовищне закінчення ворожого штурму.
На Новопавлівському напрямку ситуація в зоні відповідальності 141 окремої механізованої бригади залишається напруженою. Противник пробує тиснути, використовувати здебільшого тактику малих піхотних груп. По традиції, не шкодує своїх солдатів.
Бригада «Помста» продовжує нищити FPV-дронами російських штурмовиків, не даючи їм накопичуватися на Краматорському напрямку.
Станом на 8:30 відомо про понад 60 постраждалих від ранкового обстрілу Харкова російськими ракетами.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…