ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як в Україні за стандартами НАТО допомагатимуть родинам військових

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Лютого 2021, 15:06

На базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки стартував пілотний проєкт, основною метою якого є робота з сім’ями військових за принципами, які застосовують у країнах НАТО (Military Family Services). Відповідне рішення ухвалено Головнокомандувачем ЗСУ.

– Мета проєкту – визначення спроможності посадових осіб як Збройних Сил України, так і органів державної та місцевої влади проводити заходи соціальної підтримки для сімей військовослужбовців. Плануємо залучити не тільки представників військових частин, а й Чернігівського, Житомирського, Херсонського обласних територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, а також органів місцевої влади за їхньою згодою, – розповів заступник начальника Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Дмитро Дрозденко. – У державах НАТО є вже певний досвід, на який ми теж орієнтуватимемося. Це і групи, і відповідні посадові особи з-поміж як військових, так і працівників. Тобто, вони є певними комунікаторами між родинами військових і керівництвом військових частин та органів місцевої влади у розв’язанні проблемних питань соціального характеру.

Пілотний проєкт триватиме 4 місяці. У цей період офіцери вищого керівництва працюватимуть у визначених військових частинах задля апробації й формування відповідних пропозицій з уведення певних посад або груп, які перейматимуться проблематикою сімей армійців. Тобто, практикуватимуть індивідуальний підхід.

– Особливої нашої спільної підтримки як військового, так і цивільного керівництва потребують військовослужбовці, які виконують завдання в районі проведення АТО/ООС. На жаль, багато з них не знають, як можна розв’язати ту чи іншу проблему. Із громадськими організаціями й органами соцзахисту населення ми впораємося з цим. Дуже важливо впорядкувати і нормативно-правову базу з цього питання, адже вона має досконало захищати військового і його родину, – зазначив заступник військового комісара Чернігівського обласного ТЦК та СП підполковник Вадим Лільчицький.

Учасники проєкту вже вивчали досвід закордонних армій з питань роботи з сім’ями військовиків, зокрема США, Канади, ФРН. У цих країнах є окремий напрямок роботи з родинами, враховуючи їхній менталітет, там є і певні особливості.

– Наприклад, у Канаді є штатний соціолог, який займається соціальним супроводженням. Він, зокрема, знає всі дані та особливості кожного військового, тобто є диспетчером в пункті постійної дислокації під час різноманітних місій. У США над такими питаннями працює ціла група, – зазначив Дмитро Дрозденко.

На час пілотного проєкту в структурі ЗС України планується створення посад для осіб групи сімейної підтримки. Зокрема це психолог групи сімейної підтримки, соціальний робітник тощо. Для всіх учасників проєкту вже розроблені й відповідні посадові обов’язки.

У разі успіху експерименту, всі напрацювання й пропозиції врахують під час можливого введення певних змін як в оргштатну структуру військових частин (установ), так і систему соціальної підтримки родин військових.

Фото автора

11
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Актуально, Новини, Соціальний захист