ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Модель, яка стала офіцером і двічі була удостоєна аудієнції Папи Римського

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 11 Січня 2021, 15:31

Капітан медичної служби Олена Миколайчук з тих, про кого кажуть: «Підбори змінила на берці». Адже в минулому Олена — успішна модель, яка вирішила пов’язати життя з військовою медициною та стала офіцером Збройних Сил України. За тендітними плечима цієї вродливої молодої жінки чотири вищі освіти, участь в операції Об’єднаних сил. А ще — вже без малого 20 років служби в українському війську та знайомство… з ким би ви подумали? Із самим Папою Римським!

Олена корінна вінничанка. Військовим медиком вона вирішила стати, коли була ще підлітком. І для втілення в життя своєї дитячої мрії для початку дівчина зі звичайної загальноосвітньої школи перевелася до медико-біологічного ліцею при Вінницькому медичному коледжі імені академіка Данила Заболотного. Специфіка цього вищого навчального закладу полягає в тому, що він не просто випускає медиків з освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», а ще й готує медичних фахівців для Збройних Сил України. Тож ще школяркою Олена почала свій шлях у військовій медицині. Ну а потім, поки це дозволяв статус студентки й вона ще не здобула перше офіцерське звання, красуня зробила неабиякий поступ і в модельній справі.

Ліцей дівчина закінчила зі срібною медаллю. Коледж — з дипломом з відзнакою. На курсі вона була найкращою з найкращих і двічі отримувала підвищені стипендії — Верховної Ради та Президента України. Завдяки успіхам у навчанні президентська стипендіатка, яка мала найвищий рейтинг серед випускників, отримала й право вибору першого місця своєї офіцерської служби. Лейтенант медслужби Миколайчук обрала посаду начальника медичного пункту військової частини Військ ППО на Київщині.

Під час служби офіцер-медик заочно здобула другу вищу освіту, закінчивши в Києві, знову ж таки з відзнакою, Європейський університет за спеціальністю «Менеджмент охорони здоров’я». Ще два виші Олена закінчила вже під час служби у рідній Вінниці. У Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова вона здобула фах провізора, а після закінчення з відзнакою Вінницької академії післядипломної освіти стала магістром психології.

Модельна ж кар’єра дівчини склалася так. У 2002 році вона перемогла у студентському конкурсі краси у своєму коледжі, здобувши титул «Студентка-чарівниця». За рік стала фіналісткою конкурсу «Міс Вінниця». Тоді Олена вже серйозно замислювалася над кар’єрою моделі, їздила до столиці та в інші міста України на покази. Та коли стала офіцером, модельну кар’єру поставила на паузу. Втім, ще двічі Олена ставала фіналісткою вже військових, всеармійських конкурсів краси: у 2011-му — віцеміс конкурсу «Міс десант», а напередодні  Нового року — віцеміс конкурсу серед жінок-військових медиків «Берегиня в погонах – 2020».

У Вінниці вже 15 років жінка-офіцер проходить службу в Центрі дальньої радіонавігації. Вона — начмед військової частини.

Протягом чотирьох місяців офіцер-медик виконувала службово-бойові завдання в районі проведення ООС, була начальником медпункту окремого зенітного ракетного дивізіону, що ніс службу з протиповітряного прикриття сил та засобів ООС на Приазов’ї.

Зважаючи на специфіку зенітних ракетних військ і те, що вони зазвичай перебувають не на передньому краю оборони, начмеду доводилося більше займатися хворими й травмованими, ніж пораненими. Втім, і на «нуль» Олена Миколайчук нерідко виїжджала, і стрілянину й мінометно-артилерійський вогонь чула зблизька не раз.

— Одного разу щойно ми виїхали з одного майже вщент знищеного війною села, як телефонують: «Тільки ви виїхали, як по тому місці, де стояли, ворог відкрив прицільний вогонь», — згадує жінка.

Там, на Приазов’ї, Олена познайомилася з непересічною людиною й великим патріотом України, волонтером і капеланом Осипом Славичем. На його прохання не раз, везучи до своїх підрозділів індивідуальні аптечки й медикаменти чи їдучи до своїх пацієнтів, заїжджала по дорозі до підрозділів Національної гвардії, де не було свого медика, й надавала медичну допомогу і там.

Найважчим під час перебування в районі ООС для жінки були не обстріли, не постійна смертельна небезпека й нелегка праця військового медика. Найважчими були мамині сльози… Адже незадовго до цього у матері Олени стався інсульт, унаслідок якого вона опинилася прикутою до ліжка. Тож, від’їжджаючи на Донбас, молода жінка залишала на батька й важкохвору маму, і свою єдину доньку…

До речі, завдяки знайомству та співпраці з капеланом Осипом Славичем пізніше Олена двічі побувала у складі делегації українських військових паломників у французькому місті Люрд. І кожної з цих паломницьких місій українці також відвідували Рим, де у Ватикані були удостоєні прийому Понтифіка. Двічі Папа Римський тиснув руку українській красуні в піксельному однострої, дякуючи українському народові за стійкість, мужність і вірність християнській церкві.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Дронарі вполювали двох окупантів у лісосмузі біля Покровська
Дронарі вполювали двох окупантів у лісосмузі біля Покровська

Двоє окупантів намагалися сховатися в черговому укритті, проте український дрон продовжив їх «супровід», довершивши точним влучанням по їхнім позиціям.

Стріляєш погано — живеш недовго: російські штурмовики не змогли скласти іспит
Стріляєш погано — живеш недовго: російські штурмовики не змогли скласти іспит

Оператори батальйону безпілотних систем «Хижаки висот» 59-ї бригади зробили підбірку уражень ворожих піхотинців, які намагалися відстрілюватися.

Перед судом постане окупант, який розстріляв українського воїна на Сумщині
Перед судом постане окупант, який розстріляв українського воїна на Сумщині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо військовослужбовця зс рф, якого обвинувачують у розстрілі полоненого українського прикордонника.

«Іскандерам» винесли мозок: Генштаб ЗСУ показав ураження важливого заводу у російському Брянську  
«Іскандерам» винесли мозок: Генштаб ЗСУ показав ураження важливого заводу у російському Брянську  

Українське військо завдало успішних ударів ракетами повітряного базування Storm Shadow по брянському заводу мікроелектроніки «Кремній Ел».

Залетів високо, але не далеко: зенітники збили коштовний російський БПЛА
Залетів високо, але не далеко: зенітники збили коштовний російський БПЛА

Бійці 1129-го зенітного ракетного Білоцерківського полку збили рідкісний ворожий розвідувальний дрон «Гранат-4».

$9000 за захворювання і $11 000 за рішення: у Дніпрі викрито організаторку схеми ухиляння
$9000 за захворювання і $11 000 за рішення: у Дніпрі викрито організаторку схеми ухиляння

Повідомлено про підозру колишній військовій, яка запропонувала військовозобов’язаному комплекс послуг за $20 000 для уникнення мобілізації.

ВАКАНСІЇ
Оператор РЕБ, РЕР

від 20000 до 120000 грн

Петропавлівка

Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Кочегар (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 22000 до 122000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби

від 28000 до 32000 грн

Васильків, Київська область

Оператор засобів РЕБ, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---