ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Колишній матрос-водолаз та найкращий випускник флотського вишу керуватимуть новим патрульним катером «Айленд»

27 Січня 2021, 13:44

В Одесі на базі Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного триває останній етап підготовки перед відрядженням до Сполучених Штатів Америки третього екіпажу патрульних катерів типу «Айленд». Нагадаємо, що два попередні екіпажі, які вже закінчили курси іноземної мови, наразі перебувають у Балтиморі, штат Меріленд, США, де готуються до проходження подальшої служби на вищезазначених патрульних катерах.

Курс із посиленої мовної підготовки для військових моряків є надзвичайно складним та насиченим.

– У нас є досвід у мовній підготовці екіпажів «Айлендів». Під час їхнього навчання, яке триває у тісній співпраці з представниками Британської Ради, ми користуємося програмою STANAG-6001. Перед початком курсу, звісно, провели вхідне тестування, щоб виявити рівень знання англійської кожного військовослужбовця. Варто зауважити, він виявився досить непоганим. Але працювати є над чим. Тож 5 днів на тиждень по 8 годин вони щоденно витрачають на вдосконалення своєї англійської. З них 6 ­– працюють з викладачем, а ще 2 – мають на самостійну підготовку. Під час занять слухачі опановують як розмовну англійську, так і військово-морську термінологію. Більше того, ми налагодили співпрацю з викладачами одного з коледжів у Балтиморі. Вони радо проводять онлайн-зустрічі в Zoom із нашими військовими моряками, під час яких останні не лише мають змогу попрактикуватися в навичках говоріння, а й дізнатися чимало цікавого про місто, в яке незабаром відправляться, – розповідає викладачка курсу іноземної мови Тетяна Ветлинська.

А ще пані Тетяна поділилася, що була приємно здивована, коли ввійшовши до аудиторії за партою побачила свого випускника. Колишній ліцеїст, який починав своє навчання ще до анексії Криму в Севастополі, а згодом випускався вже після передислокації в Одесі.

– Геть дорослий, змужнілий, в офіцерських погонах, які так йому пасують, тепер він у складі екіпажу «Айленда». Звісно, мене переповнила гордість, а як інакше? Саме в такі моменти розумієш, що ми все робимо правильно і наші випускники є тому доказом, – говорить викладачка.

Варто зазначити, що посиленому курсу з вивчення англійської передувала фахова підготовка, як на раніше отриманих від США одиницях, де моряки набули важливий досвід у справі керування катером, так і у Навчальному центрі ВМС, де відпрацьовували питання з веденням бойових дій та боротьби за живучість.

За словами командира патрульного катера старшого лейтенанта Сергія Тукмачова, екіпаж чудово впорався з усіма етапами підготовки.

– Кожен добре зарекомендував себе як на теоретичних заняттях, так і під час практичної підготовки, зокрема, під час виходів у море. Можливо, нам дещо легше, ніж тим, хто був першопрохідцем, бо є до кого звернутись за порадою, але ми розуміємо, що однаково нам доведеться пройти непростий шлях самостійно, як то кажуть, набиваючи власні гулі, – говорить старший лейтенант Сергій Тукмачов.

До слова, командир майбутнього катера національного флоту має неабиякий досвід. Він починав свою службу з матроса. Спочатку, після того, як Сергій призвався в жовтні 2011 року, він потрапив на водолазне судно «Нетішин», яке базувалось в Очакові, старшим водолазом. У 2015 році перевівся на малий розвідувальний корабель «Переяслав» на посаду старшини команди водолазів. А вже наступного року йому випала нагода здобути офіцерське звання та стати дивізійним водолазним спеціалістом. Звісно, він одразу вхопився за таку можливість, адже завжди знав, що пов’яже своє життя з морем, біля якого виріс. Та й у родині – практично всі моряки. Уже офіцером Сергій Тукмачов став командиром десантно-штурмового катера «Станіслав», нині – командиром «Айленда».

– Якщо чесно, я ніколи не думав, що колись стану командиром катера. Тому для мене це неабиякий крок. Не думаю, що буде легко, але  хочу рухатися вперед. Що важливо, поруч зі мною команда однодумців, адже майже всіх хлопців у екіпаж  підібрав сам, деякі навіть з інших катерів пішли за мною, тому зі злагодженням у нас проблем не повинно виникнути, – ділиться командир.

На відміну від Сергія, його помічник – молодий лейтенант, який лише минулого року став випускником Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Але не варто недооцінювати його досвід, здобутий під час навчання.

Лейтенант Михайло Печенюк протягом трьох років проходив навчання в Академії ВМС Італійської республіки в місті Ліворно, де здобув ступінь бакалавра.

– Я мав можливість проходити стажування на навчальному вітрильнику «Амеріго Веспуччі», на якому ми здійснили перехід із Італії до США та назад через Атлантику, тож мій майбутній візит до Америки не перший. Також під час стажування на есмінці військово-морських сил Італії «Луіджі Дуранд де ла Пенне» ми обійшли Африку. Під час походу виконували антипіратські операції поблизу Гвінейської затоки. До слова, цей есмінець-ракетоносець – один із найбільших кораблів італійського флоту. Він брав участь у всіх безпекових операціях у водах Світового океану, – розповідає помічник командира патрульного катера лейтенант Михайло Печенюк. – А після закінчення 5 курсу, безпосередньо перед випуском, проходив практику на патрульному катері «Слов’янськ». Саме тоді, певно, я й прийняв остаточне рішення щодо подальшої служби саме на «Айленді».

Офіцер зауважує, що хоча процес підготовки екіпажу доволі тривалий та складний, але в майбутньому все це дозволить українським військовим морякам якісно виконувати поставлені завдання на нових бойових одиницях національного флоту.  А також наголошує на важливості вивчення англійської мови офіцерами, зокрема й військовими моряками.

Екіпаж уже пройшов військово-лікарську комісію на придатність до служби на кораблях та виїзду за кордон. Тож незабаром по завершенню останнього етапу підготовки вони вирушають для проведення подальшого навчання до Балтимора, штат Меріленд, США.

11

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: