ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До українсько-угорських відносин потрібно підходити з гарячим серцем, але холодним розумом — Дмитро Кулеба

27 Січня 2021, 18:02

27 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, який прибув до Києва на запрошення очільника МЗС України.

Про це повідомляє пресслужба зовнішньополітичного відомства.

Міністри провели відверту розмову про сучасний стан і перспективи українсько-угорських відносин на тлі загострення, спричиненого діями окремих угорських посадовців і їхнім втручанням у виборчий процес в Україні.

Дмитро Кулеба наголосив на конструктивному підході України до розв’язання питань національних меншин.

— Немає жодних підстав вважати, що громада українських угорців схильна до сепаратизму. Так само як немає жодних підстав вважати, що Українська держава хоче завдати будь-якої шкоди українським угорцям Закарпаття. Ми є однією країною, одним суспільством і такими будемо завжди, — наголосив очільник зовнішньополітичного відомства.

Міністр відзначив, що попри труднощі у відносинах деякі речі залишаються поза дужками. Йдеться про послідовну підтримку Угорщиною суверенітету та територіальної цілісності України у її протидії російській агресії, підтримку України в ЄС з боку Угорщини, спільні зусилля з подолання пандемії COVID-19 і реабілітацію в Угорщині українських дітей, які постраждали від російської агресії на Донбасі.

— Сьогодні ми говорили як партнери та друзі, які хочуть вирішувати проблеми, а не створювати нові. Ми домовилися, що найближчим часом відбудеться засідання українсько-угорської робочої групи з питань освіти, а також буде проведений онлайн-бізнес-форум між підприємцями України та Угорщини, — заявив Дмитро Кулеба.

За його словами, сторони підтвердили, що зустріч Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана залишається на порядку денному: «Ми наполегливо працюватимемо для того, щоб зробити цю зустріч максимально результативною, щоб ця зустріч відкрила нову сторінку у двосторонніх відносинах на основі принципу взаємної поваги».

Читайте нас в Telegram