ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як захистити українців від інфовірусів

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Січня 2021, 11:40 2

Минулого тижня розпочався безкоштовний онлайн-курс для ветеранів: «Як захистити українців від інфовірусів». Курс складається із п’яти онлайн-лекцій, які проводяться в Zoom. 

Під час лекцій ветерани-слухачі дізнаються про нову роль інформації в цифрову еру та яка концентрація в ній інфовірусів, що таке інформаційні віруси, хто їх створює і для чого, чому інформаційна гігієна важлива для людини, суспільства та держави, як споживати інформацію безпечно й вчити цьому інших. Інформацію викладають простою мовою, із сучасними прикладами, щоб була зрозуміла для різних вікових груп.

Хочеться відзначити, що на одній із лекцій, яка була присвячена онлайн-медіа, слухачі відзначили Інформаційне агентство АрміяInform таким, яке варте довіри. Під час обговорення лекції у чаті пан Андрій написав: «Яким медіа можна довіряти, що стосується військової тематики, крім АрміяInform?» А пан Тарас додав: «По армійських ресурсах є гарні сайти: Новинарня, Український міліарний портал, АрміяInform». 

Нагадаємо, що онлайн-курс «Як захистити українців від інфовірусів» проводить волонтерська ініціатива з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» https://www.facebook.com/inforules/ у межах досягнення цілі – навчити 7 млн українців базовій інфогігієні до 2024 року.

Інформаційними співорганізаторами є Благодійний фонд Карітас Київ, Спілка ветеранів війни з Росією, Жіночий Ветеранський Рух, Без броні: єдина база ініціатив для ветеранів, Veterans HUB ODESA, Рух ветеранів України, Ветеранське братерство, Координаційна рада ветеранів АТО/ООС при Чернігівській ОДА, Вимкни Російське, Народна самооборона Львівщини, Центр допомоги сім’ям учасників АТО.

Як розповіла кореспонденту АрміяInform Оксана Мороз, розробниця курсу та засновниця ініціативи «Як не стати овочем», нині триває навчання групи, яка складається лише із учасників російсько-української війни. Пройти навчання виявила неочікувано велика кількість охочих – близько 130 ветеранів.  

– У нас є план, за яким однією із перших навчальних груп стали учасники бойових дій. Це не випадково. Саме ветерани є одним із ключових сегментів щодо поширення інформації. Їм довіряє суспільство, на їхню думку зважають, спираються на їхній авторитет. Тому дуже важливо, щоб ветеранська спільнота не була дезорієнтованою, орієнтувалася в інформаційному середовищі, вміла розпізнавати інфовіруси й транслювала в громаду правдиву інформацію. Адже небезпека приховується в тому, що ветерани є чи не основним сегментом для маніпуляторів і через онлайн-медіа, і через соціальні мережі. Тому на курсі я вчу слухачів розрізняти технології розповсюдження фейків, а не ставати фактчекерами, бо викрити всі фейки одній людині не під силу. 

За словами Оксани Мороз, наступна група почне працювати вже в лютому. Заняття проводитимуть для загалу, тож організатори запрошують і ветеранів, і всіх охочих долучатися до курсу. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram