ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Український інститут національної пам’яті випустив книгу про волонтерів

MilitaryArt Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Січня 2021, 8:46

Без волонтерів нині важко собі уявити наше громадянське суспільство. Зародившись на Майдані, волонтерський рух став суспільним феноменом, який не лише допоміг армії у 2014-2015 роках утримати удар і зупинити російську агресію, але і тепер є тим рятівним колом, яке тримає багато процесів на плаву. 

Про російсько-українську війну і різні волонтерські долі розповідається у  новій книзі Наталки Позняк-Хоменко «Волонтери: Сила небайдужих», яка вийшла у тернопільському видавництві «Джура» на замовлення Українського інституту національної пам’яті, повідомляє «Українська літературна газета».

«Слово «волонтер» в останні роки надійно увійшло в наш лексикон. І не буде перебільшенням сказати, що саме волонтерський рух, ця всенародна підтримка, стала одним із вирішальних факторів спротиву російській агресії. У багатьох моментах саме волонтери замінили собою державні механізми, виявилися оперативнішими, креативнішими, відповідальнішими. І саме завдяки волонтерам наша армія стала такою, як вона є. І йдеться тут не лише про харчі чи бронежилети, які масово возилися на передову у 2014-2015 роках. Ідеться передусім про моральний дух армії. Волонтери, які стали зв’язковим механізмом між передовою та тилом і реальним свідченням, що «своїх не кидають», підтримували у бійців розуміння, за що вони воюють, а у населення – що вони під надійним захистом. І це, мабуть, їхня найголовніша місія. Хочеться, щоб ми про це ніколи не забували», – говорить авторка книги, співробітниця Українського інституту національної пам’яті Наталка Позняк-Хоменко.

До книги увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни.

Героями книги стали як відомі волонтери Діана Макарова та Наталя Воронкова, які організували вивезення мирного населення з Дебальцевого на початку лютого 2015-го, голова благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова, на чиї плечі лягла місія допомоги переселенцям у 2014-2016 роках, засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, артисти Анжеліка Рудницька та Сергій Притула, так і, можливо, менш відомі широкому загалу, але від того не менш цікаві особистості. Такі, як підприємці з Володимира-Волинського та Сарн Костянтин Зінкевич та Сергій Лаврущенко, які з колегами взяли опіку над військовими частинами і за короткий час відремонтували значну частину військової техніки, як письменниця Ліля Мусіхіна з Тернополя чи Андрій Салюк зі Львова, які організували в своїх містах потужні центри допомоги армії. Як Іванна Поровська чи Тамара Горіха Зерня (авторка роману «Доця» про патріотів Донбасу), які одного разу вирішили, що всі їхні особисті заощадження мають піти на допомогу іншим, бо, якщо не буде країни, то й гроші не допоможуть. Як Наталя Герасименко («Ельф»), яка стала прототипом головної героїні роману «Доця» чи Наталя Чекмарьова («Сонечко»), яка «повернулася з війни» завдяки програмі психологічної реабілітації ветеранів, а нині допомагає побратимам віднайти себе в нових реаліях.

Наразі готується серія презентацій цієї книги в регіонах. Електронний варіант книги можна завантажити і прочитати на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Пошкоджено п’ять багатоквартирних будинків, є загиблі та поранені — Президент про наслідки удару по Києву

Пошкоджено п’ять багатоквартирних будинків, є загиблі та поранені — Президент про наслідки удару по Києву

Внаслідок нічного масованого ракетно-дронового удару рф по Києву у ніч на понеділок, 23 червня, було пошкоджено п’ять багатоквартирних житлових будинків, а жертвами атаки стали шість мирних мешканців.

«Знайомі рекомендували»: 18-річний новобранець розповів, як його прийняли у 127-й бригаді ТрО

«Знайомі рекомендували»: 18-річний новобранець розповів, як його прийняли у 127-й бригаді ТрО

Доброволець Ігор з Рівненщини вступив до лав ЗСУ, щойно став повнолітнім, скориставшись програмою «18-24».

«Чорні ворони» проти ворожого «Рубікона»: на Донеччині жорстокі битви повітряних асів

«Чорні ворони» проти ворожого «Рубікона»: на Донеччині жорстокі битви повітряних асів

На Краматорському напрямку, в зоні відповідальності 93-ї бригади, кількість механізованих штурмів зменшилась. А от піхотні атаки на багі та мотоциклах останні два-три місяці мають дуже значний вплив.

Окупанти вдарили «Ланцетом» по селу на Чернігівщині: є загиблі, серед поранених — діти

Окупанти вдарили «Ланцетом» по селу на Чернігівщині: є загиблі, серед поранених — діти

У неділю пізно ввечері росіяни вдарили «Ланцетом» по околиці села Сновської громади на Чернігівщині.

Повітряні Сили ЗСУ: росіяни вночі запустили 352 ударних БПЛА та 17 ракет

Повітряні Сили ЗСУ: росіяни вночі запустили 352 ударних БПЛА та 17 ракет

У ніч на 23 червня (із 20:00 22 червня) противник атакував 368 засобами повітряного нападу. Основний напрямок удару — місто Київ.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

ВАКАНСІЇ

Вогнеметник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Лаборант киснедобувної станції

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Стаpший стpілець-опеpатоp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Інспектор прикордонної служби (3 кат.), технік, фахівець зв’язку

до 22000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

--- ---