ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вінниччина посіла перше місце в Україні за кількістю працевлаштованих учасників бойових дій

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Січня 2021, 17:54 2

За даними Державної служби зайнятості, кількість безробітних в Україні за 9 місяців 2020 року, у порівнянні з 9 місяцями 2019 року, зросла на 182 тис. осіб і становила 1,6 млн осіб. Зростання рівня безробіття відбулося в усіх регіонах і серед громадян усіх вікових груп. Варто зауважити, що наша країна не стала винятком у світі. Наприклад, рівень безробіття у країнах Європейського Союзу також зріс — із 6,3 % до 7,6 %.

Зрозуміло, що збільшилася кількість безробітних і серед ветеранів війни на Сході держави. У Вінницькій області, за даними обласного центру зайнятості, кількість офіційно зареєстрованих безробітних учасників бойових дій зросла на майже 500 осіб —з 1208 у 2019-му до 1 731 торік.

Як розповіла кореспонденту АрміяInform директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська, у період карантинних обмежень першочерговим напрямом діяльності служби стало підвищення рівня зайнятості населення області. За сприяння центру роботу отримали 407 ветеранів, зокрема 8 осіб з інвалідністю. Це становить приблизно четверту частину від загальної кількості зареєстрованих безробітних.

— Більшість ветеранів були працевлаштовані у сільському, лісовому й рибному господарствах, а також у переробній промисловості, державному управлінні та обороні й у сфері торгівлі, — розповіла Галина Скоковська. — Залучали учасників бойових дій і до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня до вимог роботодавців 33 учасники АТО (ООС), зокрема 1 особа з інвалідністю, пройшли професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості. Одноразову допомогу для відкриття власної справи отримали 2 ветерани. Варто додати, що Вінниччина посіла перше місце в Україні за кількістю працевлаштованих учасників бойових дій.

Упоратися зі складною ситуацією в період карантинних обмежень людям, які залишилися без роботи, зокрема й учасникам АТО/ООС, допомогли законодавчі зміни, які значно спростили умови реєстрації у службі зайнятості й отримання допомоги по безробіттю на цей період. До речі, станом на 1 січня 2021 року середній розмір допомоги з безробіття становив 7013 грн, що на 22 % більше, ніж станом на 1 січня 2020 року.

Через карантинні обмеження, як додає Галина Скоковська, більшість процесів діяльності Центру зайнятості перемістилася в онлайн-площину. Зокрема це стосується інформаційних і консультаційних послуг. У роботі з клієнтами служби зайнятості почали широко використовувати онлайн-семінари, тренінги, зустрічі за допомогою платформи ZOOM.

Для тих же, хто нині опинився без роботи, варто звернути увагу на популярні вакансії. На Вінниччині найбільше роботодавці шукають робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, водіїв автотранспортних засобів, трактористів, токарів, операторів котелень тощо. Також потрібні працівники сфери торгівлі й послуг: кухарі, продавці, охоронники. Великий попит у роботодавців маютьі кваліфіковані робітники з інструментом. Ідеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, електромонтерів. У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники фермерського господарства.

Тож з метою задоволення попиту роботодавців на кваліфікованих робітників служба зайнятості надає послуги безоплатного перенавчання саме за робітничими професіями.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Новини, Соціальний захист