ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Річні програми «Україна – НАТО» фактично відповідають формату ПЧД – Ігор Жовква

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Січня 2021, 9:19

Річні національні програми «Україна – НАТО» фактично відповідають формату Плану дій щодо членства в Альянсі. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв’ю ТСН, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

– Нині така процедура є. Але, знову ж таки, ще раз усіх закликаю не концентруватися на цих трьох чарівних літерах. Я відкрию великий секрет, ті Річні національні програми (РНП) «Україна – НАТО», які ми виконуємо, зокрема цього року, і вже, до речі, готуємо програму на 2021 рік, фактично є у форматі ПДЧ. Якщо їх почитати, то це ті самі РНП, які виконували країни в форматах імплементації ПДЧ. За відсутності цих чарівних трьох літер, інше ми все робимо в практичному сенсі цього слова, – сказав Ігор Жовква.

За його словами, такі прецеденти були до 1999 року, коли країни вступали в НАТО без ПДЧ. Крім того, на саміті Альянсу восени можуть прийняти рішення про скасування інституту ПДЧ, і, відповідно, тоді він не буде потрібен для вступу.

Ігор Жовква зазначив, що триває реформування ЗСУ, сектора безпеки, відбувається сумісність підрозділів, участь України у всіх миротворчих місіях Альянсу, а минулого року Україна приєдналася до партнерства розширених можливостей НАТО.

– Це дає нам багато нових можливостей ще ближче підійти до стандартів НАТО. Тому Україна ініціювала своє бачення партнерства розширених можливостей. Будемо намагатися дуже швидко отримати реакцію і почати практичну реалізацію. Це більш важливо, а ПДЧ прийде, – переконаний заступник голови Офісу Президента.

Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини світу та України