ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як ефективно адаптувати військових і ветеранів до цивільного життя

Прочитаєте за: 3 хв. 6 Січня 2021, 16:54 2

Комфортний перехід військовослужбовця від військової служби до цивільного життя неможливий без ефективної міжвідомчої взаємодії, передусім поміж силовиків.

Про це йшлося на засіданні Робочої групи за участю представників Міністерства оборони України, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, партнерських організацій, фондів, що відбулося  6 січня 2021 року в оборонному відомстві.

Головна мета зібрання – координація зусиль Міністерства у справах ветеранів і силових відомств у розв’язанні проблем реабілітації військовиків і ветеранів військової служби до цивільного життя й визначення шляхів системного розв’язання проблем, які нині стоять перед ними.

Під час засідання перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак розповів про роботу, яку проводить відомство щодо психологічної реабілітації військовослужбовців і ветеранів військової служби. За його словами, в Україні система реабілітації військовослужбовців і ветеранів залишається неналагодженою.

– На жаль, більшість військовослужбовців і ветеранів військової служби, які повертаються до цивільного життя, не можуть у ньому повноцінно соціалізуватися й увійти у суспільне життя. У них виникають проблеми… Метою нашого круглого столу є налагодження співпраці всіх причетних установ до розв’язання цього актуального для країни питання та трансформації наявної системи медико-психологічної реабілітації військовослужбовців і ветеранів військової служби до принципів і стандартів країн НАТО, зокрема США, – зазначив Іван Руснак.

Про нагальність створення системи транзиту/переходу від військового до цивільного життя, спираючись на досвід міжнародних партнерів (США, Великої Британії), поінформували заступник Міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний і заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

За їхніми словами, нині потрібна спільна робота відомств із супроводу особи від початку військової служби до повноцінного влаштування у цивільному житті.

Під час діалогу кожен учасник круглого столу висловив бачення розв’язання низки проблем, з якими стикаються військові й ветерани, повертаючись у цивільне середовище, обговорили реабілітацію учасників бойових дій. Також відбулася жвава дискусія щодо застосування міжнародного досвіду й можливості його адаптації до українських реалій.

Учасники круглого столу відпрацювали можливі механізми міжвідомчої взаємодії та спільних кроків для розв’язання проблеми реабілітації військовослужбовців і ветеранів військової служби з урахуванням найкращого світового досвіду та практик, що використовують інші держави.

Фото Михайла Шаравари

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook