ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

30 тисяч українців призвали на строкову службу у 2020 році

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Грудня 2020, 15:34 1

Про це кореспондентові АрміяInform розповів начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом і призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.

— Призов у 2020 році пройшов без зривів. Ми змогли організувати відправлення молодого поповнення у повному обсязі. І військові комісаріати, й органи місцевого самоврядування з цим завданням упорались. Усього в поточному році призвано 30 030 осіб. Навесні — 16 460 призовників, восени — 13 570, — зазначив офіцер.

Він нагадав, що через пандемію, спричинену коронавірусом, весняний призов довелося відтермінувати.

— Як ви пам’ятаєте, почалися заходи з призову у травні, закінчились — у липні. Весняний призов проходив важче, бо виникла потреба забезпечити протиепідемічні заходи. На це місцева влада виділяла додаткові кошти. Проведення медичних комісій і відправлення здійснювали так, щоб мінімізувати скупчення людей, аби не дати розповсюджуватись коронавірусу, — зауважив полковник Микола Качаненко.

За його словами, ще однією особливістю весняного призову стало те, що громадяни, які закінчили навчання у середній школі у 2020-му, підпадали під призов.

— У попередні роки весняний призов закінчувався до того, як юнаки випускались зі шкіл. А цього разу так вийшло, що тим, хто бажав вступати до вишів, призовна комісія не могла дати відстрочку, бо не існувало ще підстав. Саме тому Міністр оборони України написав рекомендаційний лист на всіх голів державних адміністрацій з пропозицією таких юнаків не призивати, — підкреслив офіцер.

І нагадав, що призов проводять не військові комісаріати, а місцеві органи влади.

— Голова призовної комісії — це один із заступників районної чи обласної держадміністрації. І рішення про призов ухвалює саме призовна комісія, яка не підпорядковується й не входить до складу військкомату. Військовий комісар є лише одним із членів цієї комісії, — підбив підсумок полковник.

Фото – Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Армія і суспільство, Важливо, Новини