ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як російські фейки проникають в український медіапростір

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Грудня 2020, 15:27

У Центрі протидії інформаційним агресіям АМ&РМ знайшли алгоритм проникнення російської дезінформації в український інформаційний простір. Про це розповів керівник проєкту Олександр Курбан під час презентації підсумків кількамісячної роботи АМ&РМ.

Так, експерти проаналізували і розділили на три категорії засоби масової інформації, які поширюють контент в українському медіапросторі. Зокрема, перша категорія – російські ЗМІ, друга – проросійські українські медіа, третя – українські патріотично налаштовані масмедіа.

Олександр Курбан зазначає, що спочатку фейкову інформацію тиражують базові російські джерела. Після цього проросійські українські ЗМІ дооформлюють повідомлення, додають певні деталі й розміщують у себе. У такий спосіб російська дезінформація проходить, так би мовити, перший етап. Далі деякі патріотичні ЗМІ, не вчитуючись, не витрачаючи часу на перевірку інформації, розміщують її в себе, посилаючись на масмедіа другого ешелону. 

– Отже, росіяни налаштували конвеєр, знайшли шпаринку, через яку в українське інформаційне поле заходить російський контент, – зазначив Олександр Курбан.

У подальшому команда АМ&РМ планує розробити механізми, які дозволять унеможливити витоки такої інформації за допомогою швидкого її виявлення, блокування і спростовування. Також виявлено ще кілька алгоритмів, за якими працюють російські медіа, які будуть проаналізовані та вивчені.

У Центрі протидії інформаційним агресіям АМ&РМ укотре нагадують, що ознаками фейка найчастіше є:

  • провокативний заголовок;
  • сумнівні експерти;
  • не зазначена дата повідомлення;
  • недостовірні фото/відео;
  • факти, змішані з неправдою;
  • інформація викликає сильні емоції.

Щоб не стати жертвою інформаційної атаки, у АМ&РМ радять використовувати два методи. Перший – «7 вдихів самурая» підійде людям, які перебувають у нестабільному емоційному стані. Так, варто знайти розслаблену позу, зробити 7 глибоких вдихів і видихів. Другий метод під назвою «48 годин» полягає в тому, що 48 годин слід обмежити доступ об’єкта інформаційної атаки до джерела інформації, що викликає нестабільний психоемоційний стан. Цього часу достатньо, щоб у людини відновилася здатність критично мислити й приймати раціональне рішення. Цей метод стане у пригоді тим, хто перебуває у стані глибокої психологічної залежності чи когнітивного дисонансу.

17

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: