Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Свій статус невіддільної складової проведення наземних бойових операцій воїни-вертолітники окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського Сухопутних військ Збройних Сил України сприймають як належне.
— Як порівнювати з нашими побратимами зі складу Повітряних Сил, у нас на одне свято більше, адже ми відзначаємо ще й день Сухопутних військ, — зазначив командир військової частини полковник Віталій Панасюк. — Але на повноту та якість виконання завдань за призначенням це аж ніяк не впливає. Кожна визначна дата для нас є своєрідним риторичним нагадуванням — чи все ми зробили для того, щоб у країні панував мир і спокій.
Авіаційна бригада народилась у найважчі часи військового протистояння російській агресії на Донбасі на початку 2015 року. Та за цей нетривалий час літопис історії України поповнився сотнями прикладів мужності й героїзму її особового складу.
— Воїни-вертолітники виконують бойові завдання на передовій з перших днів створення частини, — розповів заступник командира авіабригади з морально-психологічного забезпечення підполковник Євген Кульбіда. — Кількість бойових вильотів льотних екіпажів, що вимірюється сотнями, можна сміливо ототожнити з тисячами врятованих життів не тільки воїнів-захисників, а й мирного населення, тоннами гуманітарних і медичних вантажів. За будь-якої оперативної обстановки або погодних умов наші крилаті янголи-оборонці неодноразово демонстрували високий вишкіл і майстерність. Свідченням цьому є те, що близько 600 авіаторів частини відзначені державними й відомчими нагородами, а також почесне найменування «імені Ігоря Сікорського» та Бойовий Прапор, які авіабригада отримала нещодавно.
До слова, на сьогодні близько 85 відсотків особового складу мають бойовий досвід АТО/ООС, а 12 % — учасники міжнародних миротворчих операцій.
— Ці чинники й визначають постійний ритм життя частини, — додав офіцер. — Для нас бойова робота триває безперервно.
Одна з головних особливостей життєдіяльності авіаційної бригади полягає в тому, що тут не ділять обов’язки особового складу на головні та другорядні. За словами командира частини, успішний результат виконання поставлених завдань — це просто підсумок кропіткої праці й високої кваліфікації кожної ланки організації польотів.
— Уміння налагодити чітку взаємодію й безперервність бойової роботи — саме у цьому полягає секрет успіху, — вважає командир бригади. — За таких умов кожен усвідомлює свою відповідальність і за себе, і за іншого. Тоді й віддача буде в рази вищою.
Підтвердженням цих слів стали й чергові льотні зміни, які пройшли у бригаді цього тижня. Визначені польотні завдання, що проходили за схемою «день-ніч» у простих метеоумовах, були виконані у повному обсязі й чітко за графіком планової таблиці. А схвальні оцінки пілотам-вертолітникам у рівній мірі розділили група керівництва польотами та всі без винятку підрозділи та служби наземного забезпечення.
Динаміка й бойовий ритм авіаційної бригади відчуваються в усіх аспектах її життєдіяльності. Наче добра господиня, що повсякденно дбає про свій дім та його мешканців, військова частина постійно приростає як бойовою технікою та озброєнням, так і матеріально-технічною базою. Гордістю авіабригади, окрім оновлених гвинтокрилів і зразків спеціальної техніки, стала й сучасна аеродромна будівля, де розміщені пункти управління ІАС, клас об’єктивного контролю, вартове приміщення та їдальня. «Нове дихання» отримали контрольно-технічний пункт парку частини, ТЕЧ автомобільної техніки. Комфортнішими стали умови несення чергування складом спостережних аеродромних нарядів завдяки новозбудованим теплим блок-хаусам.
Та найголовнішим є те, що частина стала школою «становлення на крило» вже кількох випусків молодих авіаторів. З моменту створення бригади близько 80 молодих випускників військових вишів отримали у ній свій перший офіцерський досвід і путівку до подальшого кар’єрного зростання.
До статистики здобутків частини можна віднести ще один важливий чинник. За роки її існування близько 90 подружніх пар створили сім’ї, а їхній чисельний склад поповнився більш як 115 дітлахами.
— Саме заради них ми й робимо свою нелегку звитяжну справу, — додав на завершення розмови підполковник Євген Кульбіда. — Саме молоде покоління свого часу прийме з наших рук естафету захисту незалежності України. Саме вони примножать історію та традиції нашої авіаційної бригади.
Фото автора
@armyinformcomua
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу, який організував своїм знайомим незаконне переправлення через кордон під виглядом «водіїв».
У Силах оборони спростували інформацію про нібито початок боїв за Покровськ.
Оператор FPV-дрона 2 механізованого батальйону 66 механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Професор» один з тих, хто щодня працює з метою знищення противника та зриву його планів зайняти нові рубежі на Лиманському напрямку.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 бригади Сил тероборони ЗСУ показали знищення понад 10 різноманітних транспортних засобів ворога.
На Куп’янському напрямку зараз перебувають військовослужбовці 77-ї окремої аеромобільної бригади.
Працівники Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомили про підозру судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву держави.
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
від 20000 до 75000 грн
Черкаси
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…