ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пам’ять 39 загиблих на Донбасі воїнів вшанували на Харківщині

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Грудня 2020, 18:45 0

На Харківщині напередодні Дня Збройних Сил України вкотре пригадали подвиги 39 загиблих на Донбасі українських воїнів, ушанувавши їхню пам’ять. Стільки ж матерів чи батьків отримали відомчі відзнаки «Знак Пошани».

— За окремим розпорядженням Міністра оборони України ми передали ці нагороди сім’ям учасників АТО/ООС, які віддали свої життя за мир в нашій державі, — каже військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін. — Так, цими днями запросили до обласного й ще кількох районних ТЦК і СП рідних військовослужбовців, щоб не залишати їх наодинці з горем і дізнатися про їхні нагальні проблеми.

Зокрема у Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки почесні відзнаки оборонного відомства отримали три мами.

Одну з нагород передали матері кулеметниці окремого батальйону спецпризначення «Донбас-Україна» солдата Яни Червоної — Тамарі Симоненко. Її донька загинула у квітні 2019-го в результаті артилерійського обстрілу бойових позицій неподалік Новозванівки в Луганські області. Вдома в неї залишилося двоє дітей. Пізніше відому невичерпною силою патріотизму харків’янку нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та недержавною відзнакою «Народний Герой України».

— Усіх наших воїнів слід шанувати. Адже пам’ять — головне, що має ціну після безповоротної втрати людини. Усіх наших захисників треба знати по іменах і виховувати дітей на їхніх подвигах. Адже всі загиблі, так само як і моя Яна, щиро любили Україну й поклали життя заради миру. Також конче потрібно, щоб юні українці знали про цю страшну війну й наслідки дій окупантів. Дякую за запрошення на захід і можливість вкотре побачити світлину своєї доньки на стінах військової установи, — розповідає жінка.

Окрім Тамари Симоненко, у Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки «Знак Пошани» отримали інші матері, а саме: солдатів Антона Безверхнього — Юлія Литвинова й Сергія Чередниченка-Москаленка — Галина Чередниченко.

— За понад шість років російсько-української війни більше ніж 330 уродженців Харківщині не повернулися додому. Причому 276 з них є воїнами ЗС України. Військовослужбовці ТЦК і СП прагнуть не забувати про членів їхніх сімей, надавати посильну допомогу, підказувати шляхи розв’язання проблем. Герої не вмирають! — зазначив полковник Юрій Калгушкін.

Після церемонії нагородження в Харківському обласному ТЦК і СП присутні ще довго стояли біля світлин Героїв. Потім полковник Юрій Калгушкін провів прийом і неформально поспілкувався з кожним гостем.

Фото автора.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини