ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Апарати ШВЛ планують випускати у Хмельницькому

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Грудня 2020, 15:32 3

Днями в Києві укладено Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Швейцарії щодо спільного проєкту «Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19». Він стосується виробництва на базі держпідприємства «Новатор» міста Хмельницького апаратів ШВЛ. Меморандум підписали віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Надзвичайний і Поважний Посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд.

Для їх виробництва використовуватимуть технологію, яку розробив Швейцарський федеральний технологічний інститут з Цюриха. Для цього проєкту обрали ДП «Новатор», яке входить у склад ДК «Укроборонпром» і має сертифікати для виробництва медичного обладнання.

Спершу необхідно на базі ДП «Новатор» збудувати виробничу лінію для випуску апаратів ШВЛ. Планується залучити до півтора мільйона швейцарських франків (понад 1,6 мільйона доларів). Власне, цей меморандум має дозволити залучити кошти на її будівництво.

– Відкриття на Хмельниччині виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень дозволить забезпечити державні медичні заклади доступним обладнанням і гарантувати допомогу тяжкохворим пацієнтам на коронавірус, — розповідає Ольга Стефанішина.

Також цей проєкт підтримає економіку України. Саме такий формат локалізації виробництва дозволить створити нові робочі місця, забезпечити обмін досвідом і технологіями. І водночас укріпити співпрацю з міжнародними партнерами.

За словами Олексія Свістунова, директора ДП «Новатор», не варто порівнювати бюджетний мобільний апарат ШВЛ «Новатора» із сучасними універсальними апаратами, які використовують у реанімаційних відділеннях. Це абсолютно різні вироби. Це апарат вентиляції низької вартості, який виготовлений за технічними вимогами Великої Британії і може працювати без зупину чотирнадцять днів, до того ж простий в експлуатації. Його можна використовувати в каретах швидкої допомоги та сільських амбулаторіях. За умов запуску серійного виробництва та враховуючи ситуацію в країні, підприємство готове випускати апарат з нульовим прибутком для себе та за ціною близько 20 тисяч гривень.

Окрім того, держпідприємство зможе продавати апарати ШВЛ і в країни, де є такий попит. Є зацікавленість партнерів з держав Африки та східної Азії. Надалі підприємство планує виготовляти й сучасні універсальні апарати ШВЛ. Підприємство має багаторічний досвід випуску сертифікованої медичної техніки, відповідні дозвільні документи, досвідчені кадри та обладнання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини