Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Рівно 6 років тому, 2 грудня 2014-го, обірвалось життя старшого лейтенанта Івана Бенери. Ворожа міна, що розірвалась у метрі від нього, не залишила жодного шансу. До ротації чоловік не дожив усього чотири дні. А вдома чекала любляча дружина, військовий медик Галина…
Ми познайомились з Іваном та Галиною за пів року до загибелі офіцера. Молодята були, мабуть, останньою парою, що отримала українське свідоцтво про шлюб у Криму. Всього за кілька годин після розпису почався штурм авіабази в Бельбеку, де вони служили. Галина «щебетала» про кохання, про те, як переживала, що весілля доведеться скасувати, що від російського свідоцтва про шлюб вони б точно категорично відмовились. Іван по-військовому стримано ділився переживаннями про подальшу службу, війну… Він був готовий до останнього протистояти окупантам ще в Бельбеку…
Після передислокації частини Іван із Галиною продовжили службу в Миколаєві. А за першої ж нагоди чоловік написав рапорт на відрядження до зони бойових дій у складі зведеного загону Повітряних Сил ЗС України. Іван разом із побратимами зі зведеного загону тримав оборону за кілька сотень метрів від Донецького аеропорту. Позиція – справжнє пекло, у той час туди лише за добу могло прилетіти більше ніж сотню ворожих снарядів. Один із них і впав за метр від бійця. Кохана Галина тим часом надавала пораненим першу медичну допомогу в госпіталі.
– Війна перевернула все наше життя, — сказала Галина. — Я добре знаю, хто такі сучасні герої. Бо один із них – мій чоловік.
За якихось кілька годин веселу щебетушку було не впізнати. Жінка вмить подорослішала на десятки років…
Батьки Івана отримали на згадку про сина унікальну «реліквію». Це — український прапор, що його Іван, ризикуючи життям, не дав спаплюжити російським окупантам під час штурму військової частини у Бельбеку.
Посмертно чоловіка нагороджено орденом «За мужність» III ступеня та присвоєно звання «капітан».
Президент України Володимир Зеленський у Сумах відвідав медичний заклад, де лікують поранених захисників.
Україні передають винищувачі F-16 Fighting Falcon Королівських повітряних сил Нідерландів та високоточні планеруючі керовані бомби середньої дальності AGM-154 JSOW з арсеналів США.
90 обшуків за місцями роботи і проживання, гроші у сумі понад 500 тис. доларів США, майже 80 тис. євро та більше ніж 1 млн грн та навіть російські рублі, понад 400 осіб зі сфабрикованими довідками про інвалідність та 13 учасників злочинної групи.
Бійці 46 аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ за день бойової роботи на Курахівському напрямку знищили 2 танки, 2 БМП і 8 мотоциклів ворога (разом із «мотоциклістами»).
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило першу виплату викривачу корупції. Викривач, який отримав винагороду — чинний військовослужбовець.
4 жовтня близько 10:00 зс рф вдарили двома керованими авіаційними бомбами по селу Ізюмське. Поранення, не сумісні з життям, отримав 35-річний чоловік — співробітник місцевої агрофірми.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 25000 до 25000 грн
Київ
131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…