ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Окуповане дитинство кримчан

10 Листопада 2020, 12:51

Формування професійних силовиків з дитячого віку в спеціалізованих навчальних закладах – звичайна російська практика. Після окупації Криму в 2014 році Росія дитинство в юних кримчан почала активно змінювати на «кадетство». АрміяInform неодноразово повідомляла про тотальну мілітаризацію кримських дітлахів. Уже восени 2014-го в окупованому Севастополі відкрито перший російський кадетський корпус. Наразі в окупованих Криму і Севастополі існує, як мінімум, чотири відомі кадетські корпуси: Севастопольське президентське кадетське училище, «Кадетська школа-інтернат «Кримський кадетський корпус» в Алушті, інтернат Кримський казачий кадетський корпус, розташований в передмісті Сімферополя, і також Кадетський корпус Слідчого комітету РФ у Севастополі. Вік, з якого приймають дітей до тих корпусів, варіюється від середнього до старшого шкільного. Відтепер юні кримчани змушені зростати в атмосфері постійної муштри з відповідною «промивкою» свідомості щодо «величі» Росії. За таких темпів розвитку «патріотичного» виховання військовий однострій стане наймоднішим «луком» кримської молоді.

Звісно, така мілітаризація не оминула й дитячий табір «Артек», який для ностальгуючого за «совком» російського суспільства має ледь не сакральне значення. Ще влітку 2016-го одіозний російський співак Олег Газманов та стрибун у воду Дмитро Саутін офіційно відкрили в «Артеку» корпус для занять у системі «Юнармії». Так, замість червоної піонерської атрибутики, в «Артеку» з’явилися червоні «юнармійські» берети. Далі – більше. 

Щоб «вчитися військовій справі по справжньому, як заповідав Ленін, у «Федеральній державній бюджетній освітній установі «МДЦ Артек» (саме так росіяни офіційно називають «Артек») нещодавно вирішили закупити… зброю. Як повідомили на сайті закупівель «Сінапс», у комплект закупівлі увійшли: гвинтівка, пістолет пневматичний, аптечка, пульт управління, жилет із датчиками ураження, контрольна точка, ремінь для АК, зарядний пристрій, окуляри стрілецькі, зовнішня антена, охолощений автомат, ретранслятор, тактичний шолом, 40 автоматів, гвинтівка снайперська, безпровідна пов’язка, пневматична гвинтівка, універсальна точка.

«Суспільне Крим» запитали експертів, чи є у таких діях окупантів склад військового злочину та як впливає на дітей військове навчання.

Так, за словами правозахисниці Ірини Сєдової, у контексті окупації півострова та пропаганди служби в збройних силах Росії, закупівля зброї для дітей в «Артеку» – одна зі складових великого, масштабного воєнного злочину, який правозахисники наразі розслідують і передають ці дані до міжнародного кримінального суду.

«Зібрати ці докази не так просто, бо Росія приховує свою участь у війні на Донбасі й заперечує її, правильно? Якщо це все доведуть, то, сподіваюся, таки Путін і його посібники отримають довічне ув’язнення за всі ці злочини в купі», – заявила Сєдова.

Як зазначає дитяча психологиня Катерина Соболєва, патріотизм – це про любов до Батьківщини, а не про захист і зброю.

«Це повинно бути про любов, а не про захист і створення ворога, тому, звісно, якщо це виховання відбувається зі створенням ворога і, тут, звісно, питання для нас – а хто ж для них ворог? То таке справді може бути травматично, тому що, по-перше, у дітей психіка ще розвивається, вона не настільки стійка», – сказала психологиня.

Фото: Новая газета

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Сюжет