ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Членство України в НАТО – це єдина альтернатива Плану дій щодо членства – Дмитро Кулеба

18 Листопада 2020, 10:01
Членство України в НАТО – це єдина альтернатива Плану дій щодо членства – Дмитро Кулеба

Єдиною альтернативою надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО є лише безпосереднє членство в НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-конференції «Шлях до Варшавського безпекового форуму».

Про це повідомляє пресслужба зовнішньополітичного відомства.

– Єдина альтернатива надання Україні Плану дій  щодо членства – це членство України в НАТО, – сказав Дмитро Кулеба, відповідаючи на питання про те, чи прагне Україна отримати План дій щодо членства в НАТО.

Міністр також нагадав, що більшість українців підтримують вступ України до НАТО, і ця підтримка з року в рік зростає.

На думку глави МЗС України, східний фланг НАТО має максимально активно взаємодіяти з Україною та Грузією, які прагнуть стати членами Альянсу та гарантують безпеку Європи, зокрема чорноморського регіону.

– Ми всі природні союзники по Чорному морю. Україна буде вітати всі інструменти та формати посилення присутності НАТО в регіоні Чорного моря, які також включатимуть активніше залучення України та Грузії, – заявив український дипломат.

Водночас Дмитро Кулеба переконаний, що залучення України до формату Бухарестської дев’ятки в прийнятному для усіх сторін форматі могло б сприяти додатковому розвитку регіону Центральної Європи та зміцненню безпеки чорноморського регіону.

– Потрібно сприймати Чорне море як простір нашої спільної відповідальності. Незалежно від протяжності узбережжя, спроможностей військово-морських сил чи обсягів торгівлі. Чорне море ‒ це наша спільна відповідальність і ми всі маємо бути віддані справі процвітання та безпеки регіону, – підкреслив дипломат.

Дмитро Кулеба також поінформував присутніх про загрози зростаючої мілітаризації тимчасово окупованого Криму та окремо звернув увагу на можливе розміщення Росією ядерної зброї на півострові.

Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини